Parodoje – prieškario Alytaus medikų darbo fragmentai

Dabartinė medicina devynmyliais žingsniais nužygiavusi toli, tad verta atsigręžti ir pažvelgti, kokiomis sąlygomis teko gydytojams dirbti Lietuvoje ir Alytuje prieškario metu. Verta pamąstyti, ar norėtume būti gydomi tuo laikotarpiu, ar daug jaunų žmonių rinktųsi medicinos studijas, ar jie sutiktų dirbti tokiomis sąlygomis?

Darbas caro laikų mediniame kareivinių pastate nebuvo patogus nei gydytojams, nei pacientams, todėl 1938 m. vasarį duris atvėrė moderniai įrengta nauja Alytaus apskrities ligoninė. To meto spaudoje ji buvo pristatoma kaip „miesto puošmena ir laimėjimas, kurio džiaugsmas spindėjo visų miesto gyventojų veiduose“.

Kelionė į ligoninę retai kelia džiaugsmą, tačiau visada teikia viltį. Taigi, kur gyvena sveikata? Ten, kur ji gelbėjama, kur suteikiama viltis ir galimybė.

Kviečiame lapkričio 6 d., antradienį, į parodos „Kur gyvena sveikata?“ atidarymą. Parodoje pažvelgsite į fotografijas, kuriose užfiksuoti prieškario Alytaus medikų darbo fragmentai, susipažinsite su gydytojų darbo instrumentais, nustebsite, su kokiais iššūkiais teko susidurti ano meto medikams.

Ir svarbiausia, kam nors suteiksite viltį ir galimybę – parodos atidarymo metu nuo 16.30 iki 18.00 Nacionalinis kraujo centras kvies tapti neatlygintinu kraujo donoru.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *