Atgimęs „Aitvaro“ festivalis subūrė Lietuvos ir užsienio šalių lėlininkus

Lėlių teatrų festivalis-konkursas „Aitvaras“ atgimė po septynerių metų pertraukos ir vienuoliktąjį kartą Alytuje subūrė gausų būrį lėlininkų – ne tik iš Lietuvos, bet ir svečių šalių.

Šių metų festivalio dalyviai – profesionalūs ir privatūs Lietuvos lėlių teatrai: „Stalo teatras“ iš Vilniaus, Klaipėdos šeimos teatras „Lino lėlės“, Kauno valstybinis lėlių teatras, Salomėjos Burneikaitės edukacinė programa vaikams, Lietuvos lėlininko Vitalijaus Mazūro ir Nijolės Bižanaitės šeimos teatras, svečiai iš Estijos ir Ukrainos.

Vienintelio tokio pobūdžio festivalio Lietuvoje, kurį nuo 1999-ųjų metų organizuoja Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“, programą sudaro pagrindinės šalies ir atvykstančių lėlių teatrų kūrybinės naujovės, tendencijos, pasiekimai. Organizatoriai rengdami ją visada atsižvelgia į atvykstančio teatro spektaklio profesionalumą, originalumą, taip pat į teatro lėlių technikų įvairovę.

Šių metų festivalis „Aitvaras“ buvo skirtas kameriniams lėlių teatrams. Jų pasirodymus vertino teatrologės Salomėja Burneikaitė ir Jūratė Grigaitienė, Baltijos cirko dinastijos atstovė Ieva Variakojytė-Reynshtrom bei Lietuvos rašytojas ir fotografas Ričardas Šileika. Pastarasis foto objektyvu įamžino gražiausias „Aitvaro“ festivalio akimirkas.

Šiemet geriausio festivalio spektaklio titulą pelnė Klaipėdos šeimos teatras „Lino lėlės“, kuriam atiteko ne tik piniginis prizas, bet ir Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ vadovės menininkės Loretos Skruibienės sukurta interjerinė lėlė.

Speciali festivalio organizatorių padėka įteikta „Paršiuko Ikaro“ lėlių teatro įkūrėjams ir puoselėtojams V. Mazūrui ir N. Bižanaitei.

Žiūrovų ir Baltijos cirko specialų prizą pelnė Ukrainos miesto Lvovo akademinis lėlių teatras, diplomas „Už lėlininko profesinį meistriškumą“ įteiktas Kauno valstybinio lėlių teatro aktorei Elenai Žekienei, „Už akustinę-vizualinę etninio spektaklio dermę“ – „Stalo teatrui“ iš Vilniaus, „Už ištikimybę lėlių teatro žanrui“ – Alytaus lėlių teatrui „Aitvaras“.

„Ačiū rėmėjams, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos savanorėms, festivalio dalyviams, visiems prisidėjusiems ir norintiems, kad ateityje šis festivalis atgimtų, gyvuotų ir ilgai plazdentų mūsų mieste. Jūsų dėka lėlių kambarys sušilo, sustiprėjo ir šypsodamasis drąsiai bei plačiai atvėrė duris naujoms idėjoms, spektakliams, o galbūt ir naujiems nariams, kurių mums labai trūksta“, – festivaliui pasibaigus dėkojo ir įspūdžiais Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ vadovė L. Skruibienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *