Alytaus miesto savivaldybei – „Auksinė krivūlė“ už viešųjų erdvių formavimą

Alytaus miesto savivaldybei už viešųjų erdvių formavimą, įtraukiant vietos bendruomenes, penktadienį įteiktas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas. Tai jau šeštasis Alytaus apdovanojimas per pastaruosius dvylika metų.

Pristatydamas apdovanojimą, Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Navickas pabrėžė, kad Alytaus miesto savivaldybė yra pavyzdys kitoms savivaldybėms. Kai kažkur vyksta bendruomenės susitelkimas tam, kad pasipriešinti, jų nuomone, neteisingiems sprendimams, Alytuje bendruomenė telkiama prasmingiems darbams.

Atsiimdamas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą, Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius pasidžiaugė, jog į viešųjų erdvių formavimą aktyviai įsitraukia visi alytiškiai. Puikūs pavyzdžiai – Šimtmečio ir Jaunimo parkai, kurių kūrime dalyvavo ištisos alytiškių kartos – nuo jaunimo iki pagyvenusių žmonių. 

Šiais metais Alytuje pirmąkart Lietuvos istorijoje pristatytas bendruomeninis biudžetas – iniciatyva, kai patys gyventojai siūlo ir po to balsavimo būdu nusprendžia, kas ir kur turi būti pastatyta mieste. Neseniai savivaldybę pasiekė žinia, jog ši iniciatyva nominuota kaip viena iš inovatyviausių bendruomeninių inovacijų Europos savivaldoje.

„Auksinių krivūlių“ laureatus paskelbia Lietuvos ministerijos, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacija.

Pernai Alytaus miesto savivaldybei „Auksinė krivūlė“ buvo įteikta už pasiekimus, ginant vartotojų interesus – už daugiau nei trečdaliu atpigusią šildymo kainą.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *