Spektaklyje „Autonomija“ – žymiausi Lietuvos teatro ir kino vardai

Alytaus miesto teatre, lapkričio 17 dieną, žiūrovai turės galimybę išvysti vieną naujausių Valstybinio jaunimo teatro darbų – spektaklį „Autonomija“. Tarptautinį pripažinimą pelniusio vengrų teatro režisieriaus Arpado Schillingo spektaklis, pastatytas pagal scenarijų, gimusį repeticijų metu bendradarbiaujant visiems spektaklio kūrėjams.

Pagrindinį vaidmenį kuriantis aktorius Valentinas Masalskis sako, jog „spektaklis apskritai yra apie mūsų autonomiją. Autonomiją šeimoje, apie šeimos užsidarymą (vienų nuo kitų), apie melagystes, paslaptis.“

Autonomijoje“ susitinka ir kiti žinomi Lietuvos teatro ir kino aktoriai – Vidas Petkevičius, Janina Matekonytė, Andrius Bialobžeskis, Viktorija Kuodytė, Dainius Gavenonis, Neringa Varnelytė, Kristina Andrejauskaitė ir kiti. Aktoriai personažams suteikė savo vardus.

A. Schillingo spektaklio centre – autonomijos tema. Ar būdami laisvi esame autonomiški? Ką reiškia autonomija kiekvieno iš mūsų asmeniniame gyvenime?

Spektaklis – vienos šeimos pasakojimas, per kurį skleidžiasi visuomenės ir tautos istorija. Valentinui (aktorius V. Masalskis) politinio režimo pasikeitimas buvo sėkmingas įvykis, dėka savo talento ir lankstaus būdo jis praturtėjo, nes atsirado tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Dvidešimtmetis Valentino anūkas Simas (aktorius S. Lunevičius), siekdamas sukurti kino filmą apie visą šeimą, ją ir jos praeitį pamato visiškai kitokią…

Daugeliui didinga mūsų šeimos, kaip ir valstybės, praeitis yra esminis pagrindas. Tačiau ką daryti, jei šis pagrindas sukurtas ant melo pamatų?

Spektaklis „Autonomija“ – lapkričio 17 dieną 18 valandą Alytaus miesto teatre.
Bilietus galite įsigyti teatro kasoje ir bilietų platformoje Tiketa.lt: http://bit.ly/autonomija

Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *