Alytaus gyventojus ir svečius kviečia „Dzūkų turtai 2018“

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai Alytaus miesto gyventojams ir svečiams iš viso Dzūkijos regiono dovanoja jau tradicija tapusią šventę – mugę „Dzūkų turtai 2018“, kuri vyks spalio 6 dieną (šeštadienį).

Liaudies meistrų kuriami gaminiai – tradiciniai amatai ir paveldas, perduodamas iš kartos į kartą. Tokie dirbiniai kaip pintas krepšelis, medinis padėklas ar molinis puodelis dvelkia šiluma, nes jame gyva jį kūrusio amatininko dvasia.

Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai skatina saugoti mūsų tautos nuo seno sukauptas žinias ir paveldą perduoti ateities kartoms. Juk rankų darbo gaminiai visame pasaulyje vertinami, o jais puoštas interjeras atrodo autentiškai ir sukuria jaukumo jausmą.

Šventėje rasite augalų ir sodinukų, kad sodo derlius būtų gausus ir džiugintų akį žiedais. O susėdus prie pietų stalo šeimyna dienos įspūdžius, patirtus šventės-mugės „Dzūkų turtai 2018“ metu galės aptarti skanaudama kulinarinio paveldo gardumynų.

Dažniausiai šie gaminiai kuriami pavienių amatininkų, ūkininkų arba smulkaus verslo atstovų. Tai bendruomenės dalis, kuri savo darbu mus džiugina, praturtina kasdienybę bei užsitikrina sau ir aplinkiniams prasmingą kasdieninę veiklą.

Šventės metu visi dalyviai kviečiami į Alytaus miesto savivaldybės bendruomenės kiemelį – jis įsikurs S. Dariaus ir S. Girėno gatvės gale tarp Teismo rūmų ir „Swedbank“ pastatų. Alytaus rajono savivaldybės kiemelis šurmuliuos Nemuno aikštelėje.

Visos šventės metu šventės dalyvius džiugins dzūkiškos dainos, jas atliks ansambliai ir liaudies muzikos kapelos.

 Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *