Kam nepritarė Alytaus miesto tarybos opozicija – atlyginimų didinimui ar pinigų švaistymui?

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje eilinį kartą netrūko aistrų. Bene daugiausiai vietos politikų ginčų būta svarstant šių metų miesto biudžeto pakeitimo klausimą. Balsuojant jis nesulaukė tarybos narių palaikymo ir buvo atidėtas kitam posėdžiui.

Netrukus po posėdžio savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyrius išplatino pranešimą spaudai, kuriame akmenys skriejo į valdančiųjų daugumai nepriklausančių ir biudžeto pakeitimams nepritarusiųjų tarybos narių daržą. Esą būtent jų „dėka“ papildomų lėšų negaus miesto darželiai, o didesnių atlyginimų nesulauks socialinių ir kultūros sričių darbuotojai.

„Planuojami biudžeto pakeitimai gali būti svarstomi kitame tarybos posėdyje, tačiau atlyginimų didėjimas nusikelia vėlesniam laikui ir neaišku, ar bus spėta atlikti planuotus darbus dar šiais metais“, – rašoma savivaldybės išplatintame pranešime.

Stebėję posėdį tiesiogiai arba peržiūrėję jo įrašą turėjo galimybę matyti, kuo išties piktinosi daugumai nepriklausantys tarybos nariai ir kodėl buvo nepritarta biudžeto pakeitimams.

Diskusiją įplieskė tai, jog Dainų slėnio teritorijoje esančios automobilių stovėjimo aikštelės asfaltavimo darbai baigiami, tačiau pinigų jiems skirti tarybos prašoma tik dabar, kai tuo tarpu Ūdrijos gatvės tvarkymui lėšos skirtos dar sausio mėnesį, tačiau darbai net nepradėti.

„Kodėl savivaldybės administracija savivaliauja ir negavusi pinigų kloja asfaltą? Kodėl mieste ardomos eksploatuoti dar tinkamos trinkelės ir vietoje jų klojamas asfaltas? Mes neesame prieš gatvių tvarkymą, bet prieš tokią savivalę“, – piktinosi opozicinės socialdemokratų frakcijos narys Nerijus Cesiulis.

Pasak jo, miesto biudžeto pinigai leidžiami gatvių asfaltavimui, brangių laikrodžių pirkimui, kitiems nereikšmingiems dalykams, tačiau jų visiškai neskiriama investicijų pritraukimui, verslumo skatinimui, darbo vietų sukūrimui:

„Kodėl pinigai švaistomi tokiems dalykams, kai daugybei ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atlyginimai skaičiuojami pagal žemiausią koeficientą? Kodėl atlyginimai keliami kultūros ir socialinių sričių darbuotojams, tačiau užmiršti dirbantys ikimokyklinio ugdymo įstaigose?“.

„Dainų slėnio situacija – chrestomatinis pavyzdys, kaip čia yra nediskutuojama ir nesitariama. Buldozeriai stumdė, lygino, viskas gražu, o dabar ateinate ir prašote skirti pinigų. Platinate pranešimus, žiniasklaidoje džiaugiatės, kad kils atlyginimai, bet dar tam net nepritarta. Nuo kurio galo mes pradedame? Ar išvis šita taryba dar reikalinga jums? Kam mes čia esame?“, – teiravosi konservatorius Andrius Jučas.

Bėdojantiems, kad atlyginimų didinimas nusikels vėlesniam laikui ar nepavyks laiku atlikti remonto darbų darželiuose, tarybos mažumos atstovai siūlė nelaukti kito mėnesio, diskutuoti, spręsti iškilusius klausimus ir siūlyti merui šaukti neeilinį tarybos posėdį, juk biudžeto klausimai ne mažiau svarbesni nei iš pareigų atleisti administracijos direktoriaus pavaduotoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *