Alytaus miesto teatro 29-ojo sezono pradžia: su rekordais ir nauju šūkiu

Alytaus miesto teatras pradeda 29 teatro sezoną atsinaujinęs, keldamas naujus iššūkius, besirengdamas tarptautiniam teatrų festivaliui COM•MEDIA. Sezono atidarymo dieną, rugsėjo 19-ąją, miesto širdyje teatro prieigose veikė „vertimų biuras“, buvo siekiama rekordų, vakare žiūrovai pakviesti į premjerą.

„Vertas ateiti į tavo širdį“

Alytaus miesto teatras, pradėdamas naują sezoną, žiūrovą pasitinka pasipuošęs užrašu, kurio laukė daugiau nei du dešimtmečius ir sako esąs „Vertas ateiti į tavo širdį“. Tokiu šūkiu pasitinkamas kiekvienas į teatrą užsukantis žmogus, taip siekiama, kad teatras taptų artima erdve kiekvienam.

Atnaujinamas ir teatro logotipas. Jis kaip ir mūsų miestas, istoriniame kontekste Nemuno perskirtas į dvi dalis, tačiau turintis vieną pavadinimą.

Teatras, savo veiklos koncepcijoje turi dvi į santykį įsitraukusias puses: teatro kolektyvą ir žiūrovus. Šis dviejų pusių susitikimas dažniausiai įvyksta teatro scenoje, kurios ribos tirpsta ir santykis virsta į abi puses įtraukiantį reiškinį, patyrimą.

„Vertimų biuras“ ir rekordų aikštelė

Sezono atidarymo metu Rotušės aikštėje įsikūrė „vertimų biuras“ ir rekordų aikštelė. Kaip sakė Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė: „Tik teatras gali versti ar apversti,  todėl šiandien kviečiame visus pažvelgti į pasaulį kitaip. „Vertimų biure“ galėjo atlikti jūsų užsakymą: versti, (ap)versti, (iš)versti  nuo požiūrio į meną iki mero, o sportiškesni – patys verstis aukštyn kojom siekiant rekordų“.

Atidarymo metu buvo siekta dviejų rekordų: masiškiausio stovėjimo aukštyn kojom ir išaiškintas greičiausiai 10 metrų rankomis „nubėgęs“ žmogus. Pastarajame dalyvavo aštuoni drąsuoliai.

Pirmoji vieta atiteko Artūrui Mažeikai, atstumą įveikusiam per 9,08 sekundės. Antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojų rezultatai buvo panašūs. Antrąją vietą laimėjo, ypač daug aplodismentų sulaukusi moksleivė Austėja Čeberakaitė, elegantiškai trasą įveikusi per 14,23 sekundės. Trečioji vieta atiteko Deividui Prunskui, jo rezultatas 14, 90 sekundės.

Paguodos prizas įteiktas Tomui Kunčinui, kuris 10 metrų atstumą einant rankomis įveikė per 18,48 sekundės.

Tuo tarpu masiškiausiame stovėjime aukštyn kojom dalyvavo 23 rekordo siekėjai. Ant rankų jie išstovėjo 23 sekundes. Šio rekordo dalyviai pasipuošė vienodomis ryškiai geltonomis kojinėmis, taip sukurdami rekordo bendruomenę ir primindami, kad artėja tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA.

Rekordų siekimo rezultatai, remiantis www.rekordai.lt taisyklėmis, užfiksuoti padedant Alytaus sporto ir rekreacijos centro lengvosios atletikos treneriams. Šio atsakingo darbo ėmėsi Arūnas Klebauskas, Vytautas Šmidtas, Vaidas Gumauskas, Žydrūnas Leskauskas.

Pasiekti rezultatai perduoti agentūrai „Factum“, registruojančiai Lietuvos rekordus.

Premjera „Laisvės arena“ ir kiti teatro užmojai

29-as Alytaus miesto teatro sezonas pradedamas premjera. Režisierius Albertas Vidžiūnas pastatė spektaklį „Laisvės arena“ pagal Herkaus Kunčiaus sukurtą pjesę. Tai jau antras šio dramaturgo kūrinys sukurtas specialiai Alytaus miesto teatrui.

„Spektaklyje nagrinėjama tema, aktuali ir svarbi mažai bendruomenei. Pirmą kartą tenka dirbti su medžiaga, kurioje beveik visi personažai yra gyvūnai, ne paprasti, o tikri cirko artistai, veteranai. Posakis „Neklausk, ką cirkas tau davė, klausk, ką pats cirkui davei“ yra jų išlikimo raktas. Kaip žiauriai sunku bebūtų, jie savo prigimties neignoruoja. Kai Liūtas Karalius neapsikentęs smurtaujančio cirko mecenato Kunigaikščio jį sudrasko, „kolegos“ jį pasmerkia ir dienos šviesą išvysta jų kartu dirbo, nuopuoliai ir svajonės“, – kalba spektaklio režisierius.

Spektaklio dailininkas Artūras Šimonis, kompozitorius Antanas Jasenka, kartu su pjesės autoriumi H. Kunčiumi ir režisieriumi A. Vidžiūnu – tai kūrybinis kvartetas, kartu kūręs ir gerai žiūrovų įvertintą spektaklį „(Ne)vaikų žaidimai“.  Tikimasi, kad „Laisvės arena“ bus itin laukiama žiūrovų. Jame vaidina beveik visa teatro trupė bei jaunoji baleto studijos „Jete“ balerina Augustina Kizelytė.

Teatro direktorė I. Pilvelytė sako, kad sezonas pradedamas premjera, tačiau viso sezono metu premjerų bus dar daugiau. “Jau spalio mėnesį mažųjų laukia kamerinis spektaklis „Zuikis Pukis“, prieš Kalėdas pakvies „Kalėdų angelai“, o po Naujųjų metų lauks dar trys nauji spektakliai. Kūrybinis darbas teatre labai intensyvus, džiugu, kad repertuare yra  kiekvienai žiūrovų skirtų kategorijai“, – kalba teatro vadovė.

Teatro trupės šį sezoną dar laukia dalyvavimas šešiuose festivaliuose, planuojamos gastrolės į Gruziją ir Rumuniją.

Tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA

Tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA žiūrovus pakvies lapkričio 8–25 dienomis. Šiemet pagrindinėje konkursinėje programoje varžysis beveik 20 spektaklių. Dėl geriausio spektaklio vardo kovos ne tik Lietuvos nacionaliniai,  savivaldybių teatrai, bet ir svečiai iš Suomijos, Gruzijos, Rusijos.

Šiemet taip pat rengiama itin didelio atgarsio sulaukusi teatrinių įvykių sesija COM• MOON• A, vyksianti lapkričio 10 d., apimsianti net tik visas teatro erdves, bet ir įvairius vyksmus nuo BIX koncerto iki spektaklių, kūrybinių dirbtuvių, kurias ves Lietuvos, Škotijos, Rumunijos menininkai. Per vieną naktį žiūrovai galės aplankyti beveik 30 renginių.

„Po festivalio sparnu šiemet pirmą kartą praskries COM@, kuri tikimės palies mažųjų žiūrovų širdis“, – džiaugiasi I. Pilvelytė. „Visą dieną lapkričio 16-ąją vyks spektakliai, edukacijos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti netikėti teatro stebuklai. Tai tikrai bus puiki pažintis su teatru ir darželinukams, ir mokinukams ir šeimoms, atėjusios kartu su atžalomis“.

„Vertas ateiti į tavo širdį!“ – nuoširdžiai tiki Alytaus miesto teatras.

Alytaus miesto teatro informacija

MiškoMotė nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *