Druskininkuose išrinktas geriausias lietuviškas sūris

Anot sūrininkų, sūris pradėtas gaminti tam, kad prailginti pieno vartojimo laiką. Ilgainiui toks „pieno konservavimas“ išsivystė į sūrininkystę – mokslą ir meną kartu. Šeštadienį geriausi šalies sūrininkai rinkosi Druskininkuose, kur vyko jau penktasis „Sūrių festivalis“.

Jame savo produktus pristatė maždaug dvi dešimtys sūrio gamintojų iš visos Lietuvos, dalyvavo ir Lenkijos sūrininkai. Taip jie pratęsė tradiciją kartą per metus susitikti Druskininkų kurorte, aptarti naujus receptus, svarbius sūrių kokybės reikalus.

Festivalio lankytojai turėjo galimybę išvysti, kaip avių, ožkų ir karvių pienas pasiduoda įmantriausiems receptams, sūrio ir kastinio gamybos subtilybes, susipažinti su sūrininkais, paragauti pačių įvairiausių sūrių – renginio metu vyko net keturios šių pieno gaminių degustacijos.

Šiemet geriausiu sūriu komisija pripažino Laužėnų kaimo sūrinės kūrinį „Ožka Pataluose“, geriausiu karvės pieno sūriu – „Viržinį“, paruoštą sūrinėje „Varinis puodas“, geriausiu avių pieno sūriu tapo Birutės ir Giedriaus Prakapavičių gamintas sūris „Ūta“.

Daugiausiai titulų pelnė daugiškės Vaidos Genienės gaminti sūriai. Geriausiais jie pripažinti tarp pelėsinių ir mėlynojo pelėsio sūrių, pelnė geriausio ožkų sūrio, gražiausio ir originaliausio sūrio titulus.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.