Varčios miške žuvusius partizanus primins ąžuolinis kryžius

Varčios miške iškilo ąžuolinis kryžius, skirtas šiame miške žuvusiems partizanams atminti. Idėjos sumanytojas ir kryžiaus drožėjas „Varčios kaimynų“ bendruomenės pirmininkas Rimas Petrauskas. Jam talkino bendruomenės nariai Gintaras Balčiūnas ir Valdas Remeika.

Paklaustas, kaip užgimė mintis pastatyti kryžių, R. Petrauskas sakė: „idėja Varčios miške pastatyti kryžių čia žuvusiems partizanams kilo prieš daugiau kaip 30 metų. Tuo metu likimas lėmė, kad tarnaudamas armijoje sutikau žmogų, buvusį kitoje barikadų pusėje – kovojusį prieš partizanus. Bet jo pagarbus atsiliepimas apie Varčios miškuose kovojusius partizanus, kaip apie drąsius, ryžtingus, bebaimius vyrus, man ilgam įsiminė. Norėjosi pagerbti tų vyrų, kritusių už Lietuvos laisvę, atminimą. Bendruomenės nariams padedant pastatėme kryžių“.

Kryžių pirmininkas išdrožė per dvi savaites.

R. Petrauskas už pagalbą padėkojo bendruomenės nariams, Dušnonių girininkijos girininkui Algiui Valūnui.

Kryžių pašventino Alovės Šv. Trejybės bažnyčios klebonas monsinjoras Stanislovas Stankevičius.

Kryžiaus šventinimo renginyje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, Alovės ir Daugų seniūnės Irma Stenionienė ir Irma Kašėtienė, svečiai iš Makniūnų ir Alovės bendruomenių atstovai.

Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas pasidžiaugė naujai susibūrusia aktyvia bendruomene „Varčios kaimynai“. „Savo veiklą pradedate prasmingais darbais, turinčiais išliekamąją vertę“, – sakė A. Vrubliauskas. Meras bendruomenei palinkėjo vienybės ir toliau tęsti gražius darbus Alytaus rajonui ir Lietuvai.

Žuvusiems Dainavos apygardos savanoriams pagerbti aidėjo salvės. Po jų prie atminimo kryžiaus meras A. Vrubliauskas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Pranskevičius padėjo gėlių.

Alovės folkloro ansamblis „Susiedai“ atliko Alovės krašte sukurtas patriotines dainas, skirtas Varčios mūšiui pažymėti. Partizanų dainas dainavo ir Alytaus ansamblis „Šilagėlės“.

ai ne pirmas šį pavasarį įregistruotos „Varčios kaimynų“ bendruomenės renginys. Bendruomenės nariai bendrai veiklai rinkosi ir ankščiau. Praėjusiais metais šventė Oninių, Kalėdų šventes.  Bendruomenės pirmininkas R. Petraukas planuoja ir daugiau veiklų, „kad kaimas nemirtų, kad tradicijos gyvuotų“.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *