Policijos šventė Birštone sulaukė gausaus smalsuolių būrio

Birželio 8-10 dienomis vyko Birštono kurorto šventė „Žaliasis Birštonas ošia“. Į šventę sugužėjo daugybė miestelėnų, vietos gyventojų, svečių iš įvairių Lietuvos kampelių ir užsienio. Jau dešimtus metus per Birštono kurorto šventę rengiama Policijos šventė visuomenei, sulaukianti itin didelio susidomėjimo.

Nors policijos pareigūnus, jų techniką ir specialiąsias priemones kasdien galima išvysti gatvėse ir keliuose, tačiau galimybė smalsauti, pabendrauti, paliesti iš arčiau – labai masinanti. Todėl antrą kurorto šventės dieną Jaunimo gatvėje šurmuliavo aibė žiūrovų, kurie apžiūrėjo įvairių tarnybų (policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, krašto apsaugos savanorių pajėgų) automobilius, specialiąją aprangą, ekipiruotę, bendravo su pareigūnais. Policininkai pasiūlė pravarčių kasdienybėje smulkmenų – informacinių lankstinukų, siekdami sumažinti dviračių ir kitų asmeninių daiktų (mobiliųjų telefonų, fotoaparatų, dviračių) vagysčių riziką, surengė daiktų žymėjimo akciją, kuri šiais metais sulaukė didelio savo turtu besirūpinančių žmonių srauto.

Jauniesiems gyventojams buvo galimybė pasidžiaugti policijos bičiuliu Amsiu, kuris nuotaikingai pasitiko ir išlydėjo tiek mažuosius bičiulius, tiek vyresniuosius. Žinoma, kaip ir kasmet, buvo labai laukiami kinologų pasirodymai. Alytaus policijos kinologai su savo augintiniais ne tik demonstravo tarnybinių šunų įgūdžius, bet ir supažindino su jų kasdienybe. Stebėdami pasirodymus ir apžiūrėdami ekspozicijas, šventės lankytojai vaišinosi tikra ir labai skania kareiviška koše.

Vandens eismo dalyvius kontroliavo Nemune ties Birštonu patruliavimą policijos kateriu vykdę ir vandens transporto priemones tikrinę pareigūnai.

Ypatingo dėmesio sulaukė ir šventę papuošė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras su nauja nuotaikinga Defile programa.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Raitojo būrio pareigūnai su tarnybiniais žirgais vykdė patruliavimą Karališkojo kurorto gatvėmis, džiugindami ne vieno akį ir širdį.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato pareigūnai užtikrino viešąją tvarką, siekdami užkardyti administracinius nusižengimus ir nusikalstamas veikas.

Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad ir šiais metais ypač gausi lankytojais ir automobilių skaičiumi kurorto šventė praėjo be incidentų. Užregistruoti aštuoni pranešimai, daugiausia dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų, sulaikytas vienas neblaivus vairuotojas.

Birštono policijos komisariatas nuoširdžiai dėkoja kolegoms iš Vilniaus, Alytaus, Druskininkų, Prienų, jauniesiems policijos rėmėjams, policijos rėmėjams, savivaldybės administracijos ir kitų tarnybų darbuotojams, padėjusiems surengti šventę ir užtikrinti šventės dalyvių saugumą.

Alytaus apskr. VPK Birštono PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *