Pasieniečiai kontrabandinių cigarečių prikimštą „Ford Fiestą“ vijosi 18 kilometrų

Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai miško keliukais ir žvyrkeliais apie 18 kilometrų vijosi druskininkiečio vairuotą automobilį, kuriame buvo 3 tūkst. pakelių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai tarnybiniu visureigiu „Mitsubishi Pajero“ vyko Varėnos rajono keliu Dubičiai–Rudnia. Buvo judama miško kelio atkarpa pasienio su Baltarusija ruože. Pasieniečiams prasilenkiant su automobiliu „Ford Fiesta“ jis pasirodė įtartinas. VSAT pareigūnai nusprendė patikrinti mašiną, todėl apsisuko, įjungė švyturėlius ir garso signalą. „Ford Fiesta“ vairuotojui buvo nurodyta sustoti. Ši vieta yra maždaug už 4 kilometrų nuo sienos su Baltarusija.

Stabdomas vairuotojas nepakluso pasieniečių reikalavimui, padidino greitį ir pradėjo sprukti. VSAT pareigūnai iš pradžių jį vijosi miško keliu, vėliau gaudynės tęsėsi žvyrkeliu. Pasieniečiai neleido bėgliui atitrūkti, tačiau dėl siaurų ir pavojingų vietinių keliukų ir žvyrkelių nebuvo galimybės saugiai aplenkti ir užblokuoti „Ford Fiesta“. Persekiojimo metu greitis vietomis siekė iki 130 kilometrų per valandą.

Kai bėglys išlėkė į asfaltuotą kelią, jis, matyt, suprato neatitrūksiąs. Kelio Rudnia–Varėna 6 kilometre „Ford Fiesta“ sustojo. Pasieniečiai tuoj pat prišoko prie vairuotojo ir jį sulaikė, nors pastarasis dar planavo pėsčiomis sprukti nuo VSAT pareigūnų. Iš viso gaudynės tęsėsi apie 18 kilometrų.

Paaiškėjo, kad prie vairo sėdėjo 22-ejų Druskininkų gyventojas. „Ford Fiesta“ priklauso kitam druskininkiečiui. Automobilyje pasieniečiai aptiko 3 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais.

Už nepaklusimą uniformuoto VSAT pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę vairuotojui gresia bauda nuo 850 iki 1200 eurų. Be to, už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką Druskininkų gyventojui teismas skirs baudą nuo 4000 iki 6000 eurų. Taip pat teismas gali konfiskuoti 1999 m. laidos „Ford Fiesta“.

Po apklausos vairuotoją pasieniečiai paleido jam įteikę šaukimą atvykti į Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmus bylos nagrinėjimui. Automobilis ir cigaretės saugomi A. Barausko užkardoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *