Apleistų sklypų savininkai Alytaus miesto biudžetą jau papildė per 14 tūkst. eurų

2017 metai buvo pirmieji, kai netvarkingi žemės sklypai įtraukti į nenaudojamų žemės sklypų sąrašą, kurį gavusi Valstybinė mokesčių inspekcija paskaičiavo maksimalų, net 5 kartus didesnį žemės mokesčio tarifą, sudarantį 4 procentus žemės vertės. Aukščiausiu tarifu buvo apmokestinta 30 netvarkingų sklypų savininkų, o priskaičiuota suma sudarė per 14 tūkstančių eurų.

Pasak Alytaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Vilijos Ramanauskienės, tokių sprendimų siekis – ne nubausti, bet paskatinti tvarkytis ir naudoti savo turtą. „Tarybai padidinus žemės mokesčio tarifą netvarkingiems sklypams, savininkai suskubo tvarkytis ir rezultatai išties džiuginantys, iš 228 apleistų sklypų, sutvarkyti buvo 199, tikimės, kad pagaliau ims tvarkytis ir laikantys nenaudojamus pastatus“, – teigė V. Ramanauskienė.

Daug sklypų savininkų pasinaudojo savivaldybės suteiktu įspėjimo terminu ir savo sklypus susitvarkė – šienavo, kirto menkaverčius krūmus ir išvežė laužą bei šiukšles. Iš 228 į sąrašą įtrauktų sklypų neprižiūrimais liko tik 29. Šiais metais komisija taip pat stebės, ar sklypų savininkai laikosi bendrųjų tvarkos taisyklių, bei ar neatsirado naujų apleistų sklypų.

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *