Pajamų dar nedeklaravo daugiau nei 2,6 tūkst. Alytaus miesto ir rajono gyventojų

Gegužės 2 dieną baigėsi vienas didžiausių ir svarbiausių Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) administruojamų procesų – gyventojų pajamų deklaravimas. Apie Alytaus miesto ir rajono gyventojų pajamų ir turto deklaravimo rezultatus papasakojo Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė.

Kiek pajamų deklaracijų pateikė alytiškiai?

Deklaruodami 2017 metų pajamas Alytaus miesto ir Alytaus rajono gyventojai iš viso pateikė beveik 37,6 tūkst. deklaracijų. Alytiškiai ir toliau aktyviai naudojasi elektroninio deklaravimo sistema – net 99,98 proc. deklaracijų buvo pateikta elektroniniu būdu.

Tikriausiai ne visi gyventojai spėjo laiku pateikti pajamų deklaraciją. Kiek tokių gyventojų dar liko Alytuje ir kas laukia vėluojančių deklaruoti pajamas?

Pajamų deklaracijos iki šiol nepateikė kiek daugiau nei 2,6 tūkst. Alytaus miesto ir rajono gyventojų. Deklaruoti pajamas privalo gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.). Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis NPD ir dėl to privalu sumokėti dalį Gyventojų pajamų.

Raginame visus užmiršusius ar neturėjusius laiko pateikti deklaracijas iki gegužės 2 dienos, jas pateikti kuo greičiau. Jeigu praėjusiais metais susidarė mokėtina suma ir ji nesumokėta iki gegužės 2 d., už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai. Žinoma, privalomos pajamų deklaracijos nepateikę gyventojai sulauks VMI specialistų priminimo.

Tie gyventojai, kurie turėtų sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų laikinai negali to padaryti, gali kreiptis į VMI arba pateikti prašymus per Mano VMI dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo.

Ar gyventojai, kuriems pajamų deklaracijų pateikimas nėra privalomas, dar gali deklaruoti pajamas ir pasinaudoti jiems priklausančiomis Gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis?

Gyventojai, kuriems pajamų deklaravimas nėra privalomas, praėjusių 5 metų pajamų deklaracijas pateikti ar patikslinti gali ir po gegužės 2 d. Dėl šios priežasties asmenims, kurie pastarųjų 5 metų laikotarpiu mokėjo įmokas už būsto kreditą, paimtą iki 2008-12-31, gyvybės draudimą, III pakopos pensijų fondų įmokas, taip pat pirmas studijas profesinėje ar aukštojoje mokykloje vertėtų pasitikrinti suformuotas deklaracijas ir jas pateikti.

Gyventojai dažnai teigia, kad užpildyti pajamų deklaraciją jiems yra sudėtinga. Kokią pagalbą Kauno AVMI specialistai teikė gyventojams?

Deklaruoti 2017 m. pajamas ir turtą gyventojams buvo paprasčiau, nes tvarka ir deklaracijos forma, lyginant su praėjusiais metais, nesikeitė. Žinoma, Kauno AVMI specialistai skiria didžiulį dėmesį gyventojų konsultavimui ir pagalbai. Mums svarbu, kad pajamų deklaravimas būtų parastas ir suprantamas visoms gyventojų grupėms. Dėl to skiriame didelį dėmesį įvairių visuomenės grupių švietimui. Pavyzdžiui, bendradarbiaujant su Kauno apskrities viešąja biblioteka buvo surengti elektroninio deklaravimo mokymai senjorams. Šių mokymų vaizdo įrašas buvo išverstas į gestų kalbą ir yra laisvai prieinamas internete.

Kauno AVMI specialistai taip pat lankėsi ir Kauno kurčiųjų reabilitacijos centre, kuriame centro lankytojai galėjo greitai ir patogiai deklaruoti pajamas. Tradiciškai lankėmės Alovėje, Luksnėnuose ir Dauguose. Mokesčių specialistai čia padėjo pajamas deklaruoti visiems norintiems.

Ar gyventojai buvo aktyvūs skirdami 2+1 proc. paramą paramos gavėjams ir politinėms partijoms?

Šiais metais 2 proc. paramos gavėjams ar meno kūrėjams skyrė 15,7 tūkst. Alytaus miesto ir rajono gyventojų. Dar 1,2 tūkst. asmenų nutarė politinėms partijoms skirti 1 proc. paramą. 93,28 proc. skiriančiųjų paramą prašymą taip pat užpildė elektroniniu būdu.

Koks bendras Alytaus apskrities ir Lietuvos gyventojų aktyvumas deklaruojant pajamas?

Šiais metais Alytaus apskrityje sulaukėme daugiau nei 66,6 tūkst. gyventojų pajamų deklaracijų. Džiugu, kad 99,87 proc. gyventojų deklaraciją pateikė elektroniniu būdu. Lietuvoje šiais metais iš viso pateikta 1,71 mln. deklaracijų. Tai rekordinis skaičius.

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.