Apdovanoti konkurso „Sidabro vainikėlis“ Alytaus regioninio turo nugalėtojai

Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyko tradicinis Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso ,,Sidabro vainikėlis 2018“ Alytaus regioninis turas. Jame dalyvavo Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Druskininkų, Kaišiadorių, Birštono, Šalčininkų rajonų jaunieji talentai.

Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamas konkursas vyksta jau šeštąjį  kartą. „Sidabro vainikėlis“  sumanytas tam, kad talentingi vaikai ir jaunuoliai, besidomintys liaudies daile, galėtų visuomenei parodyti savo darbus. Jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių apdovanojimų, bet ir yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.

Konkurso „Sidabro vainikėlis” Dzūkijos regiono švietimo įstaigų mokinių kūrybos darbų parodos uždarymas prasidėjo Likiškėlių pagrindinės mokyklos folkloro ansambliu „Šermukšnėlė“ (vad. Lina Umbrasienė) ir Alytaus kultūros ir komunikacijos centro cirko studijos „Dzūkija“ (vad. Jurgita Bujanauskaitė ir Albertas Chazbijavičius) pasirodymais.

Regioniniam turui buvo pristatyta 130 autorių darbų, atstovavo 40 talentingų mokinių, o juos paruošė 20 mokytojų.

Visų darbais grožėjosi ir juos vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) tautodailės poskyrio  vadovė Teresė Jurkuvienė ir LNKC vyr. specialistė Darija Čiuželytė (komisijos pirmininkė), tautodailininkas ir skulptorius Saulius Lampickas, tautodailininkė, juvelyrike Eglė Liškevičienė ir tautodailininkė Gintarė Markevičienė.

Konkurso dalyvius pasveikino, bei sėkmės palinkėjo, vadovams įteikė po miesto simbolį-baltą rožę ir Lietuvos Respublikos seimo narys Robertas Šarknickas, o už dalyvavimą šiame konkurse, visiems dalyviams buvo įteiktos Alytaus kultūros ir komunikacijos centro padėkos.

Šeši talentingiausieji įvertinti pirmąja vieta:

Morta Žaliauskaitė (11 m., Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla, sodai, mok. Lina Živatkauskaitė-Žaliauskienė)

Milda Subačiūtė (12 m., Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių vaikų keramikos būrelis, keramika, mok. Audronė Skarbaliūtė)

Arijus Petrulėnas (12 m., Kaišiadorių kultūros centras, drožinėjimo būrelis, medžio skulptūra, mok. Vidmantas Kapočiūnas )

Evelina Mociejūnaitė (16 m., Lazdijų Aštriosios Kirsnos mokykla, margučiai, mok. Lina Živatkauskienė – Žaliauskienė)

Domas Malašauskas (16 m., Varėnos kultūros centro dailės studija Kadagys, skulptūra, mok. Algirdas Juškauskas)

Nedas Tumas (15 m., Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių keramikos būrelis, keramika, mok. Audronė Skarbaliūtė)

Šių moksleivių darbai bus siunčiami į nacionalinį turą, kuris vyks 2018 m. gegužės  31 d. Kretingoje.

Alytaus rajono mokiniams ir mokytojams širdingai dėkojame už dalyvavimą regioniniame „Sidabro vainikėlio“ ture ir linkime didelės sėkmės nacionaliniame ture.

 

LNKC fotografijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *