Alytiškiui – policijos padėka už neabejingumą kito nelaimei

E. Bieliauskas. Alytaus apskr. VPK nuotr.

Balandžio 24 dieną Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius padėka ir atminimo dovana apdovanojo alytiškį Edgarą Bieliauską.

Vasario 8 dieną apie 19 val. 30 min. Alytuje, Nemuno gatvėje, Alytaus gyventojas E. Bieliauskas pastebėjo, kad kažkas šviečia žibintu, lyg norėdamas atkreipti dėmesį. Pasirodo, jis neklydo, priartėjęs prie tos vietos, kur sklido šviesa, ant žemėspastebėjo gulintį jauną vyriškį (g. 1997 m.).

Nukentėjėlis viena ranka laikė už pilvo, o kita ‒ švietė žibintuvėliu, taip kviesdamas pagalbą. Išvydęs sužeistą nelaimėlį, skubiai iškvietė pagalbą. Norėdamas, kad jaunuolis neprarastų sąmonės, visą laiką jį kalbino. Edgarui nukentėjėlis atviravo, kad jį sužalojo bendraamžis, su kuriuo susipažino Alytaus globos namuose. Atvykus medikams ir policijos pareigūnams, nukentėjusysis dėl sunkių sužalojimų pristatytas į ligoninę.

Įtariamasis iš įvykio vietos pasišalino, tačiau sužeistasis sugebėjo apibūdinti įtariamąjį ir nurodyti jo požymius, todėl pareigūnams palengvino asmens, įtariamo nusikalstama veika, paiešką. Teisėsaugininkai įtariamąjį užklupo netikėtai viešojoje bibliotekoje bežaidžiantį kompiuterinius žaidimus. Šis dvidešimtmetis policijai gerai žinomas, teistas už vagystes, vos prieš keturis mėnesius išėjęs iš įkalinimo įstaigos. Jaunuolis sulaikytas ir uždarytas į areštinę, jam pareikšti įtarimai dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Už tokį nusikaltimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Alytaus apskrities policijos viršininkas džiaugėsi, kad vis daugėja pilietiškų žmonių, todėl pagyrų Edgarui negailėjo, kad šis, nė kiek nedvejodamas, ištiesė pagalbos ranką patekusiam į nelaimę ir atskleidė padarytą nusikaltimą.

O pats E. Bieliauskas tokio savo poelgio nesureikšmina. Jo teigimu, kiekvienas mūsų turėtų taip pasielgti ir apgailestauja, kad tą lemtingą vakarą toje pačioje gatvėje stovėjusios merginos, be abejo, pastebėjo sužeistą jaunuolį, tačiau reikiamos pagalbos neiškvietė.

Alytaus apskrities policija dar kartą dėkoja Edgarui Bieliauskui už pilietiškumą ir neabejingumą kito nelaimei.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *