Druskininkuose – UNICEF vaikų bėgimas „Bėgsiu už maistą“

Į Druskininkus atvykęs garsenybių karavanas ragina sporto ir aktyvaus poilsio sostinę ruoštis UNICEF vaikų bėgimui.

Švenčiant Lietuvos atkūrimo šimtmetį ir UNICEF Lietuva 25 metų jubiliejų, jau tradicija tapęs UNICEF vaikų bėgimas šį pavasarį vyks ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Šiais metais prie vaikų bėgimo jungiasi Lietuvos ir užsienio sportininkų, sveikuolių ir visų aktyvų gyvenimo būdą mėgstančių žmonių mylimi Druskininkai.

Šiandien kurortą aplankė gerumo misiją nešantis ir bėgimą pristatantis UNICEF ambasadorių karavanas. Pabendrauti su mažaisiais druskininkiečiais ir būsimaisiais bėgikais atvyksta aktorė Valda Bičkutė, dainininkai Marija Grabštaitė ir Tomas Legenzovas, Lietuvos lengvaatletė, ilgų nuotolių bėgikė Diana Lobačevskė, Miss Lietuva 2014 ir šokėja Agnė Kavaliauskaitė.

„Norėdami užauginti pilietišką, stiprią, kilnią ir neabejingą kartą, turime mokyti vaikus atsakomybės ir rodyti jiems pavyzdį – pasaulis yra atviras ir teikiantis daugybę galimybių, tačiau turime išmokti ne tik imti, bet ir duoti. Todėl Druskininkai su džiaugsmu jungiasi prie prasmingos, kilnaus tikslo siekiančios UNICEF vaikų bėgimo iniciatyvos. Neabejoju, kad mažieji druskininkiečiai kartu su tėveliais išties ranką silpnesniems, sunkiau gyvenantiems savo bendraamžiams visame pasaulyje“, – teigė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

UNICEF vaikų bėgimas – tai linksmas 1 km bėgimas vaikams nuo 2 iki 15 metų, skirtas padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams. Tai – didžiausias ir prasmingiausias bėgimas Lietuvoje. Bėgimo šūkis – „bėgsiu už maistą“ parodo, koks gyvybiškai svarbus yra kiekvieno dalyvavimas.

Dar daugiau, po Lietuvą keliaujantis UNICEF vaikų bėgimas ir pasididžiavimo kupinos Lietuvos vaikų akys išgelbėjus gyvenimą, vaikų su negalia ir socialiai remtinų vaikų aktyvus įsitraukimas yra tvirtas pagrindas, kad Lietuvos Valstybė visada skambėtų išdidžiai ir garbingai.

Bėgimas Druskininkuose vyks birželio 8 d., o balandžio 23 d., pirmadienį, Druskininkų „Saulės“ ir Druskininkų „Atgimimo“ mokyklose bei kitose mokyklose vyks UNICEF pamokos, kurių metu vaikai bendraus su garsenybėmis, sužinos apie UNICEF veiklą gelbstint vaikų gyvybes visame pasaulyje, išgirs kaip kiekvienas iš jų gali prisidėti prie šios kilnios misijos ir kodėl tai yra svarbu.  Svečiai susitiks ir su mokyklų vadovais, dalinsis savo mintimis apie dalyvavimą kilniose misijose, asmeninę motyvaciją prisidėti prie UNICEF veiklos ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

Užregistruoti vaiką į UNICEF vaikų bėgimą ir užtikrinti, kad jis gautų rėmėjų dovanojamus UNICEF marškinėlius ir medalį galima sumokant 5 eurų „Svarbus kiekvienas vaikas“ mokestį. Už šią Jūsų sumokėtą 5 eurų paramą bus perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka penkias dienas maitinti dėl prastos mitybos išsekusį vaiką Mozambike. Registracija vyksta iki gegužės 29 d. adresu http://unicef.lt/veikla/projektai/bek-unicef-vaiku-begime-druskininkuose/

Kviesdama vaikus ir jų tėvelius aktyviai prisidėti prie gerumo misijos UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė – Staniulėnė pastebi, kad „UNICEF bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ – tai unikali galimybė vaikams patirti magišką bendrystės jėgą ir pasijausti nugalėtoju. Juk kiekvienas išgelbėtas gyvenimas, tai didžiulis, su niekuo nesulyginamas, laimėjimas“.

Per šešerius metus vargingiausių pasaulio šalių vaikams skirtuose UNICEF bėgimuose dalyvavo daugiau kaip 10,3 tūkstančiai mažųjų bėgikų, padariusių per 7,7 mln. žingsnių. Vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 56 632 eurai, kurie išgelbėjo 7 079 dėl prastos mitybos išsekusius vaikus Mozambike ir Malavyje bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepalo vaikų.

Druskininkų savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *