Pirmojo Alytaus bendruomenė triumfuoja: pavyko išsaugoti progimnaziją

Alytaus Piliakalnio progimnazijos reorganizacija atšaukiama, savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas įpareigotas iki birželio mėnesio pabaigos atnaujinti Alytaus bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų planą. Tokį netikėtą sprendimą priėmė ketvirtadienį posėdžiavusi Alytaus miesto savivaldybės taryba. Vienbalsiai jų priimtas Aurelijaus Jaruševičiaus siūlymas palydėtas posėdžių salėje susirinkusiųjų plojimais.

Jau kurį laiką daugybę diskusijų kėlė šiuo metu galiojančiame Alytaus bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų plane numatytas Piliakalnio progimnaziją prijungimas prie Dzūkijos pagrindinės mokyklos, reorganizuojant į pradinių klasių skyrių.

Tam ypatingai priešinosi Pirmojo Alytaus bendruomenė, progimnazijoje besimokančių vaikų tėvai. Ketvirtadienį vykusiame tarybos posėdyje asociacijos „I Alytus“ pirmininkė Renata Kantaravičienė pabrėžė, kad pastaraisiais metais ypač suaktyvėjo Pirmojo Alytaus bendruomenės veikla, bendruomenės gretos didėja. Piliakalnio progimnazija – vienintelė mokykla mikrorajone ir vietos gyventojams labai reikalinga, galėtų atstoti bendruomenės centrą. Daugiau kaip 500 alytiškių pasisakė už progimnazijos išlikimą.

„Jeigu mokykla bus pradinė, tai ankščiau ar vėliau ją reikės uždaryti, nes į ją veš vaikus viso miesto gyventojai ir tai nebus mūsų Pirmo Alytaus bendruomenė, tai bus viso Alytaus bendruomenė“, – dėstė R. Kantaravičienė.

Piliakalnio progimnazijos mokinių tėvų atstovas Dalius Sinkevičius prieš balsavimą beldėsi į tarybos narių sąžinę primindamas nesenai reprezentaciniu miesto ženklu „Alytus–Myliu“ tapusio reikšmę bei vaikų teises. „Ar žinote, kaip dabar gyvena progimnazijos bendruomenė? Pedagogai – nežinioje, vaikai ir tėvai  laukime, o planuojantys leisti savo atžalas į šią progimnaziją – neužtikrinti dėl ateities“, – kalbėjo alytiškis.

2018 metais buvo atlikta Alytaus mokyklų bendruomenių apklausa dėl mokyklų tinklo pertvarkos plano korekcijų. Nors didelė dalis mokyklų nepateikė atsakymo dėl Piliakalnio progimnazijos reorganizacijos, tačiau iš gautų atsakymų didesnė dalis nepritarė, be to, tam nepritarė ir abi suinteresuotos pusės, t. y. Piliakalnio progimnazija ir Dzūkijos pagrindinė mokykla (nesutiko su prijungimu dar 2016 metais).

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos progimnazijomis taps ir Alytaus Dainavos, „Volungės“, Panemunės bei Likiškėlių pagrindinės mokyklos. Tai taip pat ketvirtadienį patvirtino Alytaus miesto savivaldybės taryba.

Asociacijos „I Alytus“ nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *