Alytaus senjorams – aktyvūs užsiėmimai visus metus

Nuo šių metų kovo 1 d. pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus ir Ožyšo (Orzysz, Šiaurės Rytų Lenkija) miestų bendruomenėms. Senėjimas nebūtinai turi būti našta ir tai nebūtinai turi sumažinti žmogaus galimybes prisidėti prie visuomeninio gyvenimo: senyvo amžiaus žmonės gali svariai prisidėti savo bendruomenei ir džiaugtis aukšta gyvenimo kokybe pasienio regionuose. Vadovaujantis šia idėja du projekto partneriai VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras bei Ožyšo savivaldybė įgyvendina bendrą pasienio projektą „Neužmiršk manęs”, skirtą pasienio senjorams. Siekdami kovoti su skurdu ir socialine atskirtimi abu projekto partneriai planuoja suorganizuoti bendrą aktyvią ir sveikatingumo veiklą, skirtą pasienio senjorams: studijų vizitą, vietinę užimtumo veiklą, senjorų dieną, projekto baigiamąją konferenciją, taip pat sukurti bendrą programą „Neužmiršk manęs”, skirtą pasienio senjorams. Taip pat siekdami užtikrinti aktyvų senjorų užimtumą ir sveiką senėjimą partneriai planuoja įsigyti sodo ir daržo įrangą, kuria galėtų sodinti ir auginti daržoves, uogas, vaistažoles, gėles.

Visą projekto laikotarpį Alytaus senjorai yra kviečiami dalyvauti mokymuose ir užsiėmimuose: kovo mėn. jau vyko mokymai tema „Sveika gyvensena. Mano lėkštė – žinau, ką valgau? Teoriniai aspektai ir praktinės užduotys”; balandžio 20 d. kviečiame į mokymus „Gimnastika ir reabilitacija baseine: vandens pratimų nauda bet kokio amžiaus žmonėms”.

Gegužės mėn. planuojama muzikinė popietė senjorams „Širdžių šiluma”, birželio mėn. praktiniai užsiėmimai „Daržovių, vaistažolių bei gėlių sodinimo ypatumai”, liepos mėn. planuojamas seminaras „Pagyvenusių žmonių psichologija ir psichopatologija. Individualios konsultacijos”, rugpjūčio mėn. šokiai visiems – pratimai šokių aikštelėje  „Niekada ne per vėlu judėti šokių ritmu”, rugsėjo mėn. psichoterapeuto paskaita „Pagyvenusių žmonių priežiūra. Individualios konsultacijos”, spalio mėn. rankdarbių užsiėmimai ir paroda „Nepavargstančios rankos”. Į užsiėmimus, vyksiančius centre Pramonės g. 9,  yra būtina išankstinė registracija el. paštu sonata.dumbliauskiene@alytus.lt

Pagrindinis projekto tikslas yra dalijantis patirtimi ir žiniomis teikti pasienio senjorams aukštos kokybės viešąsias paslaugas. Projekto trukmė 10 mėnesių. Bendras abiejų projekto partnerių biudžetas 31 858,10 eurų, investicijų dalis, tenkanti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrui, 16 258,35 eurai, Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 13 819,59 eurai.

Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *