Varėniškiai kviečia į respublikines šeimų plaukimo varžybas „Dano Rapšio taurė 2018“

Varėniškiai jau rengiasi gegužės 5-ąją Varėnos sporto centro baseine vyksiančioms antrosioms respublikinėms šeimų plaukimo estafečių varžyboms „Dano Rapšio taurė 2018“ ir kviečia aktyviai dalyvauti vandens pramogas mėgstančias šeimas iš visos Lietuvos. Dalyviai turės galimybę laimėti ne tik įspūdingą specialiai šioms varžyboms sukurtą taurę arba kitų prizų, bet ir turiningai bei smagiai praleisti laiką nuotaikingame renginyje.

Praėjusiais metais sėkmingai įvykusiame pirmajame plaukimo turnyre dalyvavo beveik trisdešimt šeimų, ir tai paliudijo, jog jis tikrai įdomus ir dėmesio vertas sporto renginys. Šio respublikinio plaukimo turnyro organizatoriai džiaugiasi, kad jo „veidas“ – vienas pajėgiausių Lietuvos sportininkų, šiuo metu tarptautinėse plaukimo varžybose pergales skinanti Lietuvos plaukimo žvaigždė – plaukikas Danas Rapšys.

Renginio globėjas, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta kviečia aktyviai dalyvauti šeimų plaukimo varžybose ne tik Varėnos krašto šeimas, bet visus norinčius iš visos Lietuvos. „Šis plaukimo turnyras – puiki proga šeimos nariams ne tik drauge smagiai praleisti laiką, tačiau ir išbandyti save bei pakviesti draugiškai jame pasirungti savo bičiulius ir kaimynus. Norisi, kad tokių renginių dėka vandens pramogos Varėnos krašte labiau išpopuliarėtų. Tai ir gera proga pabendrauti su mūsų bičiuliu, Europos plaukimo čempionu Danu Rapšiu“, – sako meras A. Kašėta.

Šeimų plaukimo varžybos organizuojamos siekiant ne tik populiarinti plaukimą, bet ir skatinant, kad jose  dalyvautų ir savo galimybes išbandytų bei plaukimo įgūdžius įsivertintų įvairaus amžiaus asmenys.

Renginį organizuojantys Varėnos sporto centro atstovai pažymi, jog šios plaukimo varžybos Varėnoje – puikus plaukimo populiarinimo, drauge ir gero laiko praleidimo turnyras lygiagrečiai su žinomu plaukimo pasaulio „veidu“ ir favoritu.

„Norėdami pritraukti daugiau plaukimo entuziastų, šiais metais sugalvojome naujovę – varžybos vyks dviejose grupėse. „A“ grupę sudarys daugiau patyrę, buvę plaukikai, turintys patirties dalyvaujant plaukimo varžybose ar panašiuose renginiuose. „B“ grupėje varžysis mėgėjai, norintys išbandyti jėgas plaukimo varžybose bei pasimėgauti šiuo renginiu“, – detaliau apie varžybas pasakoja Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas.

Komandą sudarys keturi šeimos nariai, iš kurių bent vienas šeimos narys turi būti vaikas iki 16 metų, o kitų amžius neribojamas. Šeimos komandai gali atstovauti seneliai, jų vaikai, vaikaičiai, žentai ir marčios arba, pvz., du broliai su savo šeimomis, arba bet kuris kitas derinys, susijęs giminystės ryšiais (senelis su vaikaičiais, tėvas su dukromis ir t. t.). Plaukimo estafetėje pirmąjį plaukimą komandos nariai privalės plaukti nugara, o kitus tris plaukimo būdus galės pasirinkti savo nuožiūra.

„B“ grupėje varžybas laimėjusi šeima į namus išsiveš įspūdingą specialiai šioms varžyboms Varėnos krašto menininko Tautvydo Averkos sukurtą  Dano Rapšio taurę. Antros, trečios ir ketvirtos vietos varžybų laimėtojams bus įteiktos Varėnos sporto centro taurės. Specialiais prizais bus apdovanoti jauniausias ir vyriausias varžybų dalyvis, bus ir kitų prizų. Varžybose dalyvavusioms šeimoms bus įteikti specialiai renginiui pagaminti marškinėliai su simbolika „Dano Rapšio taurė–2018“.

Šeimos registruotis kviečiamos iki gegužės 2 d. www.sportas.varena.lt  arba atvykus į Varėnos sporto centrą. Paraišką gali pateikti šeimų plaukimo estafetės komandos narys. Komandos gali registruotis pasirinkdamos, kurioje grupėje dalyvaus – A grupėje ar B grupėje, tačiau gali registruotis tik į vieną grupę.

Kiekvienas dalyvis patirs neišdildomų įspūdžių bei turės galimybę pabendrauti su vienu sėkmingiausių Lietuvos plaukikų D. Rapšiu, suras bendraminčių ir draugų. Tądien Varėnos baseine vyks ne tik plaukimo turnyras – šventės dalyviams nuobodžiauti tikrai neleis renginių vedėjas, dalyvių lauks ir nuotaikinga kultūrinė programa, įspūdingi šokių studijos „Infinitum“ šokėjų pasirodymai.

„Danas Rapšys – vienas didžiausių jaunimo favoritų. Gegužės 5 d. jis ne tik dalyvaus varžybose, bet ir bendraus su jaunimu, papasakos apie kasdienines treniruotes ir savo pasiekimus. Kiekvienas panorėjęs galės pasimatuoti įvairaus lygio plaukimo varžybose iškovotus medalius, apžiūrėti ir kitus apdovanojimus. Tikimės, kad D. Rapšio vardas vėl pritrauks nemažai dalyvių, o Varėnos krašto vaikai ir jaunimas norės lygiuotis į garsų plaukiką ir aktyviau lankysis baseine. Juk mūsų tikslas – Varėnoje suburti kuo gausesnę plaukimo bendruomenę. Vaikai labai nori plaukti su savo tėveliais, jie baseiną gausiai užplūdo nuo pat komplekso atidarymo pradžios. Plaukimo pamokos kol kas yra aktualiausios. Tikimės, kad sudalyvavę varžybose, šeimų nariai pamėgs vandens pramogas ir lankysis baseine visi kartu“,– sako R. Markinas.

Šeimų plaukimo varžybų dalyviai turės puikią progą įsitikinti Varėnos sporto centro baseino patrauklumu. Duris atvėręs vos daugiau nei prieš metus, jis jau spėjo tapti pamėgtu traukos centru, viliojančiu varėniškius ir rajono svečius.

Čia ne tik nuolat vyksta plaukimo užsiėmimai įvairaus amžiaus vandens pramogų mėgėjams, siūloma naujų veiklų, kuriose dalyvauja vis daugiau mokinių, bet ir suorganizuotos jau ne vienerios plaukimo varžybos. Be to, čia teikiamos paslaugos yra nebrangios, patalpos neperpildytos žmonių.

Varėnos krašto gyventojai ir svečiai gali džiaugtis ne tik vandens pramogomis – čia taip pat suteikiama galimybė lankyti grupines veiklas: plaukimo pamokas, kineziterapijos bei aerobikos užsiėmimus vandenyje ir kt. Visus grupinius užsiėmimus, kuriems reikalinga išankstinė registracija, veda profesionalūs treneriai bei specialistai.

Varėnos sporto centro baseine įgyvendinamos gražios iniciatyvos neliko nepastebėtos ir už šią veiklą sporto centrui skirtas svarus įvertinimas. Plaukimo sporte naujokas Varėnos sporto centras ir jo veikla jau nominuota reikšmingu įvertinimu kartu su plaukimo sporto garsenybėmis. Jis tapo Lietuvos plaukimo federacijos organizuoto konkurso „Metų iniciatyvos“ nominacijos laureatu kaip naujas plaukimo centras, kuriame aktyviai vyksta įvairios veiklos ir jau suorganizuotos dvejos respublikinės varžybos – šeimų plaukimo turnyras „Dano Rapšio taurė“ ir vaikų plaukimo pirmenybės „Varėnos žuvelė 2017“, kuriose dalyvavo kone 270 jaunųjų sportininkų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus ir Varėnos.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.