Kurį laiką vairuotojams teks dalintis viena Pulko gatvės juosta

Atšilus orams, tęsiami 2017 metais pradėti vykdyti darbai Pulko g. pagal projektą „Geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas Alytaus mieste“. Projekto vykdymui pasirašyta finansavimo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojama sutartis.

Didžioji dalis vandentiekio ir nuotekų tinklų Alytaus mieste pakloti 1970–1985 metų laikotarpiu, kai vandens poreikis ir susidarančių nuotekų kiekis buvo kelis kartus didesnis. Todėl šių vamzdynų skersmenys yra per dideli ir turi neigiamą įtaką vandens kokybės rodikliams. Patys vamzdynai taip pat yra nekokybiški, pagaminti iš paprastojo ketaus ar plieno. Šios medžiagos neatsparios vandens ir aplinkos poveikiams, greitai yrančios. Tai turi įtakos tinklų avaringumui bei jų eksploatavimo kaštams.

Atsižvelgiant į esamą situaciją, inicijuojamas projektas, kuriuo siekiama padidinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą ir sistemos efektyvumą, užtikrinant Alytaus miesto gyventojams kokybišką geriamojo vandens tiekimą, nuotekų tvarkymą, pagerinant gyventojams ir kitiems vartotojams, besinaudojantiems centralizuota vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo sistema, tiekiamo geriamojo vandens kokybę ir tinkamą nuotekų tvarkymą.

Įgyvendinus projektą, bus rekonstruota apie 16,2 km vandentiekio ir nuotekų tinklų, bei rekonstruota vandentiekio stotis Nr. 2, esanti Putinų g. 82, su vandens gerinimo įrenginiais.

Projekto įgyvendinimas susideda iš atskirų veiklų, vykdomų pagal atskiras sutartis. Viena jų yra „Vandentiekio tinklo rekonstravimo nuo Pulko g. vandens ruošyklos iki Pulko g. ir S. Dariaus ir S. Girėno g. sankirtos, ir vandentiekio magistralės DN 500 nuo Santaikos iki aukštos zonos vandens talpyklų“.

Būtent vykdant darbus pagal šią sutartį, šiuo metu vykdomi darbai Pulko gatvėje: rangovas (UAB „KRS“) ruošiasi rekonstruoti vandentiekio tinklus, keisti vandentiekio kameras. Siekiant vartotojams užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą, minėtų darbų vykdymo metu bus įrengti laikinieji vandentiekio tinklai.

Darbus numatoma vykdyti apie du mėnesius.

Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ dėl laikinų nepatogumų prašo vairuotojų supratingumo ir kantrybės.

Bendrovės „Dzūkijos vandenys“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *