Kolegei kyšį siūlęs buvęs pareigūnas atsipirko bauda

Kovo pabaigoje Alytaus apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje buvęs pareigūnas, dabar jau pensininkas, kaltinamas padaręs nusikalstamą veiką, priėmė sprendimą – atleisti vyrą nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduoti jį laiduotojo atsakomybėn pagal laidavimą 1-erių metų laikotarpiui.

Buvusiam 42-ejų metų policijos pareigūnui, kuris už 1000 eurų bandė padėti kaimynui ir „pakoreguoti“ tam tikrus ikiteisminio tyrimo duomenis dabar teismo sprendimu teks pačiam sumokėti 1129 eurų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Vyras visiškai pripažįsta savo kaltę ir gailisi savo neapgalvoto poelgio, anksčiau jis nėra teistas ir galiojančių administracinių nuobaudų neturi. Tačiau jeigu jis per vienerius laidavimo metus padarys naują tyčinį nusikaltimą, sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl baudžiamosios atsakomybės už visas jo padarytas nusikalstamas veikas.

Rugsėjo 10 d. Alytuje, Jaunimo gatvėje, policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo neblaivus (3.40 prom. alkoholio) 50-metis vyras. Negana to, kad prie vairo vyras sėdo neblaivus, jis Kelių policijos skyriaus pareigūnams išdrįso pasiūlyti 70 eurų kyšį. Už tokius savo poelgius vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, jam pareikšti įtarimai dėl vairavimo esant neblaiviam bei papirkimo.

Jam „pagelbėti“ bandė kaimynas – buvęs pareigūnas, kuris spalio 4 dieną susitiko su kolege ir perdavė jai 1000 eurų, kad ši kaimynui padėtų išsisukti nuo gresiančios atsakomybės.

Spalio 5 dieną Imuniteto skyriaus pareigūnai 42-ejų metų policijos veteranui ir jo 50-mečiui kaimynui pareiškė įtarimus dėl papirkimo. Bičiuliams už tai gresia laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

Alytaus apskr. VPK informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *