Alytaus vandensvydininkai kovos dėl Lietuvos čempionų titulo

Lietuvos vyrų vandensvydžio čempionato antrasis turas baigėsi sensacingai ir sulaužė nusistovėjusias tradicijas. Keturios stipriausios komandos išliko mūšio lauke ir pergalingai žygiuoja į finalinį etapą.

Pirmoje vietoje išsilaikė Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ komanda, sąskaitoje sukaupusi  8 taškus. Vilniečiams ant kulnų mina Elektrėnų VK „Žaibas“ taip pat turintis 8 taškus ir trečiasis su 7 taškais startuojantis Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“. Ketvirtoje vietoje Kauno PM komanda, finaliniame kraityje atsinešanti 1 įskaitinį tašką.

Daugkartinė Lietuvos čempionė Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ komanda užėmusi vienvaldės lyderės poziciją pirmame etape, antrame du kartus iš eilės klydo ir sumaišė kortas finaliniam turui: pralaimėję Elektrėnų VK „Žaibui“, šiandien vilniečiai vieno įvarčio persvara nusileido Alytaus SRC „Dzūkijos vandeniui“.

„Aš mačiau, kad vaikinai nėra gerai pasiruošę turui, kadangi dauguma jų rungtyniavo Lietuvos rinktinės atrankoje į Europos čempionatą, o po jo susirgo, nesiruošė varžyboms. Kai kurie žaidėjai galbūt neįvertino varžovų“, – po mačo sakė  Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ treneris Nerijus Papaurėlis.

Anot stratego, jo treniruojama komanda išgyvena sunkiausią sezoną per visą Lietuvos nepriklausomybės istoriją ir jis dar nesibaigia. Lietuvos čempiono titulą vilniečiai gina jau dvyliktus metus iš eilės.

„Mums pavyko suformuoti gerą komandą. Antrame ture mes nepralaimėjome nei vienų rungtynių ir išsikovojome teisę kovoti dėl čempiono titulo. Mes matome, kad  tai yra pasiekiama, nes nugalėjome komandą, kuri keliolika metų žygiavo be pralaimėjimo. Dabar esame stipriai užsivedę, nežadame dalyti lengvų taškų“, – pergale džiaugiasi Alytaus SRC „Dzūkijos vandenio“ treneris Tomas Vainikonis.

Elektrėnų sporto centro baseine intriga virė ir tarp Kauno miesto komandų, kurios varžėsi dėl kelialapio į finalą. Aršios kovos metu Kauno „Bebrams“ nepavyko pagerinti tarpusavyje pelnytų įvarčių santykio, todėl tarp stipriausiųjų išliko Kauno PM komanda.

Elektrėnų VK „Žaibas“ varžybose taip pat įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus MSC-2 ir iškelta galva įžengė į finalą.

Šiais metais į Lietuvos vandensvydžio čempionatą naujų vėjų įpūtė federacijos sprendimas, leidžiantis į komandos sudėtį įtraukti du legionierius. Sportininkais iš Baltarusijos komandą papildė Elektrėnų VK „Žaibas“ ir Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“.

Pasak alytiškių trenerio T. Vainikonio, šis sprendimas pakėlė čempionato lygį: „Jeigu taip bus ir kitais metais, mes jau dabar planuojame biudžetą, kalbiname lietuvius iš užsienio atvykti žaisti mūsų komandoje“.

Trečiasis, finalinis, turas startuos Alytuje gegužės 5-7 dienomis, jame paaiškės 2018-ųjų metų Lietuvos vyrų vandensvydžio čempionas.

Jurga Chomskytė-McGeever

Elijaus Kniežausko nuotr.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.