Mažesnės alytiškių sąskaitos už šiukšles – misija įmanoma?

Dar kartą pasikalbėti apie atliekų rinkliavos sistemą Alytuje penktadienio vakarą miesto savivaldybės posėdžių salėje susirinko daugiabučių namų bendrijų pirmininkai ir savivaldybės vadovai. Susitikimą paskatino nevykstantis darbas atliekų rinkliavos sistemos tobulinimo darbo grupėje, dar praeitais metais turėjusioje pateikti rinkliavos skaičiavimo metodiką, ir daugiabučių namų pirmininkų atstovų prašymas pakeisti atliekų rinkliavos skaičiavimo tvarką – skaičiuoti ją ne pagal plotą, bet pastoviąją dalį nustatyti būsto vienetui, o kintamąją dalį – pagal gyventojų skaičių.

Pasak jų, dabartinė rinkliavos skaičiavimo tvarka neskatina rūšiuoti, kas ir lemia gyventojams dideles sąskaitas. Pirmininkai piktinosi, kad surenkant šiukšles skaičiuojami konteinerių pakėlimai, o ne jų kiekiai juose. Esą patys pirmininkai ne kartą matę, kaip „Ekonovus“ darbininkai pakelia tuščius konteinerius.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko teigimu, preliminarūs skaičiavimai leidžia manyti, jog pakeitus atliekų rinkliavą pagal siūlymus, pigiau mokėtų nuosavų namų ir didelių butų gyventojai, brangiau – mažuose butuose gyvenančios didesnės šeimos. Tiesa, kintamosios dalies skaičiavimas pagal gyventojų skaičių, anot V. Jastremsko, būtų teisingesnis būdas.

Įvedus atliekų tvarkymo mokesčio pakeitimus, vidutinio dydžio butai, kuriuose gyvena vienas žmogus, vietoje dabar mokamo 61 euro, per metus už šiukšles sumokėtų 47 eurus, gyvenantys dviese – 59 eurus, o keturių asmenų šeima – daugiau kaip 80 eurų. Privačių namų savininkai vietoje dabar mokamų 72 eurų mokėtų nuo 51 iki 58 eurų.

Vėliau, įgyvendinus šiuo metu Alytaus regiono atliekų centro (ARATC) vykdomą projektą, kurio metu atsiras galimybė apskaityti kiekvieno buto ar namo išmetamas šiukšles, kintamoji dalis galės būti skaičiuojama pagal realų išmetamų šiukšlių kiekį.

Savivaldybės administracijos vadovas žadėjo įsiklausyti į daugiabučių namų pirmininkų siūlymus ir jau kitą savaitę galimus atliekų rinkliavos pakeitimus pateikti svarstyti savivaldybės tarybos komitetams, diskusijos pabaigoje užsiminė iš savivaldybės tarybos besitikintis teisingo sprendimo tvirtinant naują atliekų rinkliavos skaičiavimo metodiką.

Diskusijos metu bendrijų pirmininkai pasigedo ARATC vadovo Algirdo Reipo, tikino turintys jam daug klausimų ir jau svarstantys aplankyti jį darbovietėje, mat jis į tokius susirinkimus neatvyksta, nors, pasak jų, turėtų. „ARATC – savivaldybės sukurtas „monstras“, o Reipas tyčiojasi iš mūsų“, – pykčio neslėpė susirinkusieji.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *