Įmonę į Alytaus rajoną perkėlęs verslininkas vardina privalumus

Alytaus rajone plečiasi jau ne vienerius metus veikiančios įmonės, kuriasi naujos, o iš kitur perkėlę veiklą verslininkai džiaugiasi sprendimu. Rajono privalumai – patogi geografinė padėtis, žemos patalpų kainos bei norintys dirbti gyventojai.

Pastaraisiais metais Alytaus rajone kuriasi arba savo veiklą plečia įmonės, teikiančios statybos, remonto, kraštovaizdžio tvarkymo, baldų gamybos, medienos apdirbimo, krovinių pervežimo, mėsos perdirbimo, autoremonto, siuvimo, geodezines-kadastrines, reklamos, turto apsaugos, aktyvaus laisvalaikio praleidimo paslaugas. Pastebima, kad į Alytaus rajoną persikelia įmonės iš kaimyninių savivaldybių.

Verslininkai sako, kad rajone pigesnės patalpos, yra darbo jėgos, patogus susisiekimas tiek visuomeniniu, tiek ir asmeniniu transportu. „Miegoti, gyventi galima Alytuje, o dirbti rajone“, – sako bene didžiausios Alytaus apskrities reklamos gamybos įmonės „ALT reklama“ vadovas Romas Jurgelevičius. Jis įmonę iš Alytaus miesto į rajono Alytaus seniūnijos Genių kaimą perkėlė pernai. „ALT reklama“ įsikūrė buvusios baldų įmonės patalpose.

Reklamos gamybos įmonę perkelti iš miesto į kaimą verslininką paskatino keli veiksniai. „Kaimo vietovėje ne tik bulves galima sodinti, galima ir kitokį verslą vykdyti. Bendrovė planuoja plėsti veiklą, o patalpos mieste neatitiko poreikių, išsinuomoti ar nusipirkti kitas buvo brangu. Sprendimu esu patenkintas, – sako verslininkas. – Aktualu buvo ir darbo jėga. Įmonėje dirba apie 40 darbuotojų, tarp kurių yra ir Genių kaimo gyventojų. Dirbti kaimo vietovėje yra pliusų, o susisiekimas – ne problema“.

„Alytaus rajono savivaldybės viena iš prioritetinių tikslų – parama ir sąlygų sudarymas verslui, kuriančiam darbo vietas. Smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms skiriam parama iš Smulkaus ir vidutinio verslo paramos fondo. Praėjusias metais paskirstyta daugiau nei 30 tūkst. eurų, šiais metais suplanuota 70 tūkst. Eur.

SVV paramos fondą papildysime naujomis, patraukliomis verslui paramos formomis. Savivaldybė šiais metais kompensuos įsidarbinusių bedarbių kelionės į darbą išlaidas, tam planuojama skirti 60 tūkst. Eur iš savivaldybės biudžeto“, – sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Savivaldybės taryba patvirtino užimtumo didinimo programą. Joje galės dalyvauti ir verslas. Už kiekvieną Alytaus teritorinės darbo biržos Alytaus skyriaus siųstą ir pagal terminuotą darbo sutartį įdarbintą asmenį bus mokama 50 proc. darbo užmokesčio kompensacija.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *