Atsiveria naujos galimybės socialiniam verslui regionuose

Iki 2020 metų Lietuvoje ne mažiau kaip 15 proc. valstybės ir savivaldybių institucijų atliekamų viešųjų paslaugų turi būti perduota socialiniams partneriams. Tokiu būdu šalyje atsiveria naujos galimybės įvairioms socialinio verslo iniciatyvoms. Atsižvelgiant į tai, savivaldybės glaudesniam bendradarbiavimui su nevyriausybinėmis organizacijomis pasitelkė modernią kūrybinių idėjų inicijavimo „Dizaino mąstysenos“ (angl. Design thinking) metodiką. Nuo šiol šalies savivaldybėse regiono socialinėms problemoms spręsti planuojama rengti specialistų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų kūrybines dirbtuves.

Dirbtuvių metu savivaldybės ir jų socialiniai partneriai ne tik geriau susipažintų su vykdomomis veiklomis socialinėje srityje, bet taip pat atlieptų viena kitos poreikius, suderintų savo darbus ir tikslus.

„Dizaino mąstysenos“ dirbtuvės leis savivaldybėms ir nevyriausybinėms organizacijoms efektyviai bendradarbiauti. Tokiu būdu jos užmegs glaudų dialogą, kūrybiškai sprendžiant įvairius, šiai dienai itin aktualius socialinius iššūkius“, – teigė Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) ir NVO Avilys organizuojamos pirmosios tokios kūrybinės dirbtuvės vyksta Trakų rajono savivaldybėje. Jų metu siekiama sukurti alternatyvas vaikų globos institucijoms, kurios ateityje užtikrintų, jog vaikai augtų mylinčiose šeimose. Kūrybinių dirbtuvių metu generuojamos įvairios idėjos bei parengiami priemonių planai, apjungiantys savivaldos ir pilietinės visuomenės turimus resursus.

Pirmosiose dirbtuvėse dalyvauja Trakų rajono savivaldybės, įvairių nevyriausybinių organizacijų, vaikų globos namų, šeimų globojančių vaikus atstovai.

Planuojama, kad tokios kūrybinės dirbtuvės savivaldybėse vyks dvi dienas, o taip pat dalyviams bus duodama viena savaitė pasiruošti ir generuoti savo idėjas.

„Dizaino mąstysenos“ dirbtuves remia Britų taryba.

Lietuvos savivaldybių asociacijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *