Alytuje paminėtos 100-osios partizanų vado A. Ramanausko-Vanago gimimo metinės

Šiandien Alytuje paminėtos 100-osios karininko, partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago gimimo metinės. Šiai istorinei sukakčiai paminėti skirti renginiai prasidėjo mišiomis Alytaus šv. Angelų Sargų bažnyčioje. Joms pasibaigus svečiai ir alytiškiai rinkosi Laisvės Angelo aikštėje, kur vyko šventinis minėjimas.

„Šiandien susirinkome paminėti žmogaus legendos gimtadienį. 11 metų ir 6 mėnesiai. Daug ar mažai? Tiek laiko A. Ramanauskas-Vanagas skyrė kovai už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę. Tai puikus pavyzdys, kaip reikia mylėti mūsų šalį, kaip reikia pasiaukoti, būti atsakingam už  ginklo brolius ir kovų draugus, už šeimą, juos išsaugoti ir tuo pačiu likti ištikimam karininko priesaikai, Tėvynei. Su gimtadieniu, partizanų vade”, – minėjimo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

Renginio metu tylos minute pagerbtas karininko, partizanų vado  Adolfo Ramanausko-Vanago ir visų už Lietuvos laisvę atminimas, skambėjo  choro „Atmintis” atliekamos dainos, šoko sportinių šokių studijos „Alemana” šokėjos. Parodomąją programą su dedikuotomis salvėmis partizanų vadui A. Ramanauskui-Vanagui, Laisvės kovotojams ir Lietuvos valstybei  atliko Lietuvos kariuomenės garbės sargybos kuopa. Prie Laisvės Angelo paminklo buvo padėtos gėlės.7

Vėliau į renginį atvykę svečiai – Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Seimo nariai, Alytaus regiono savivaldybių merai, karinių struktūrų, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, generolo Adolfo Ramanausko-Vanago kovinio rengimo centro, Lietuvos kariuomenės, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato, Lietuvos karo akademijos vadovai ir atstovai – buvo pakviesti į minėjimą Alytaus miesto teatre.

Šio renginio metu apie Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos  organizuojamus 100-osios karininko A. Ramanausko-Vanago gimimo metinėms atminti skirtus renginius pasakojo šios gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas. Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė pasidalijo mintimis apie tėčio gyvenimą. Apie karininko Adolfo Ramanausko-Vanago gyvenimą, laisvės svarbą kalbėjo Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas,  Arūnas Gumuliauskas ir Emanuelis Zingeris, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

Minėjimo pabaigoje Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai susirinkusiems parodė spektaklį „Ateinu iš kančios ir skausmo pakilęs“.

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *