Varėnoje atidaryta kūrybos paroda „Tapatybė. Faktai ir mitai”.

Varėnoje atidaryta išskirtinė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirta šiuolaikinių menininkų kūrybos paroda „Tapatybė. Faktai ir mitai”. Joje eksponuojama šiuolaikinės dailės – dvidešimties įvairiais stiliais kuriančių menininkų darbų. Jie sukurti nuo dvidešimtojo amžiaus paskutiniojo dešimtmečio iki šiandien, dalis kūrinių jau buvo eksponuoti įvairiuose Lietuvos bei tarptautiniuose dailės projektuose, tačiau Dzūkijos regiono publikai jie pristatomi pirmą kartą.

Parodos atidarymo metu lankytojus pasitiko salės viduje sudėliota žaisminga skulptoriaus Nerijaus Kavaliausko ir jo žmonos Rūtos Glinskytės–Kavaliauskienės sukurtų sraigių instaliacija „Sraigių šėlsmas” o ant sienų ir šalia jų eksponuojami tapybos, grafikos, skulptūros, meninio stiklo, mišrių technikų kūriniai, kuriuose ryškėja aktualios, dažnai prieštaringos lietuviškosios tautinės tapatybės trajektorijos, atliepiančios atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio sukaktį.

Parodą Varėnoje šia gražia mūsų valstybės jubiliejaus proga organizavusi menotyrininkė Kristina Stančienė pasidžiaugė, kad jai pavyko į vieną erdvę suburti skirtingų kartų menininkus, vieni kurių su Varėnos kraštu susiję, o kiti bei jų kūryba čia svečiuojasi pirmą kartą. Varėniškiai bei svečiai, apsilankę Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje, gali grožėtis Valdo Aničo, Eglės Gineitytės, Danutės Gražienės, Broniaus Gražio, Jurgitos Jasinskaitės, Nerijaus Kavaliausko, Lino Liandzergio, Manto Maziliausko, Kristijono Miliūno, Rasos Noreikaitės-Miliūnienės, Ievos Paltanavičiūtės, Vyganto Paukštės, Gedimino ir Marijaus Piekurų, Eglės Ridikaitės, Vidos Sevrukienės, Valdemaro Šemeškos, Rūtos Šimelionytės, Jono Vaitekūno ir Martos Vosyliūtės kūrybos darbais. Kiekvienas menininkas parodos lankytojams įdomiai ir su kūrybiškais potėpiais pristatytė savo kūrinį bei papasakojo jo idėją.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, pasveikinęs parodos autorius ir dalyvius su valstybės jubiliejumi bei „Lietuvos neprigulmybės diena senu, užmirštu, bet prasmingu žodžiu”, pasidžiaugė, kad Varėnoje po vienu stogu susibūrė tiek daug ir geografiniu, ir stilistiniu požiūriu skirtingų menininkų. Meras padėkojo parodos autoriams už savo darbų pristatymus, kurie labai naudingi analizuojant kūrinį ir prieš tai sužinojus autoriaus sumanymą, prasmę ir kūrimo procesą. „Dėkoju parodos autoriams už galimybę Varėnos krašto žmonėms susipažinti su profesionaliu menu. Menų mokyklos mokiniai Jūsų darbuose tikrai turės ką panagrinėti ir ko pasimokyti”, – sakė meras.

Renginį vainikavo kino salėje parodyta Žilvino Landzbergio videoprojekcija B. Žilytės ir A. Steponavičiaus freskų motyvais.

varena.lt

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *