Aplinkosaugininkų reidai – perspėjimas pažeidėjams

LR AM Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2018-02-07 ir 2018-02-08 suorganizavo bendrus reidus su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais.

Reidų metu buvo patikrinti Varėnos, Alytaus ir Lazdijų rajonų vandens telkiniai. Aplinkosaugininkai reidų metu sulaikė 5 brakonierius, kurie žvejojo masalui naudodami gyvą žuvelę. Pažeidėjai nespėjo padaryti žalos žuvų ištekliams, kadangi įrankiai buvo nesenai pastatyti.

Aplinkosaugininkai reido metu ant Masališkių tvenkinio Varėnos r. sulaikė G. N., kuris žvejojo su trimis šakotinėmis, masalui naudojo gyvas žuveles.

Ant Simno ežero Alytaus rajone šiais metais jau antrą kartą žvejodami šakotinėmis, masalui naudodami gyvas žuveles įkliuvo A. B. ir E. L. Pažeidėjai turėjo pastatę 6 šakotines.

A. P. ir A. M ant Metelio ežero, Lazdijų rajone, žvejojo 9 palaidinėmis, masalui naudojo gyvas žuveles.

Už draudžiamą žvejybą masalui naudojant gyvą žuvelę brakonieriams pareigūnai surašė  administracinio nusižengimo protokolus. Asmenims gresia nuo 120 iki 300 eurų baudos su įrankių ir priemonių konfiskavimu. Nors gerai žinoma, kad nuo vasario 1 d. įsigaliojo draudimas žvejoti lydekas, o masalui draudžiama naudoti gyvą žuvelę, brakonieriams šie draudimai nesvarbūs. Visi sulaikyti asmenys aplinkosaugininkams įkliūna jau ne pirmą kartą.

Prasidėjus lydekų žvejybos draudimui, aplinkosaugininkai informuoja, kad artimiausiu metu panašūs reidai ir toliau bus organizuojami. Ant vandens telkinių bus stebimi žvejai mėgėjai, didžiulis dėmesys bus skiriamas brakonieriams, kurie nepaisydami didelių baudų žvejoja draudžiamais įrankiais, masalais, būdais bei gaudo draudžiamas žuvis.

Apie visus pastebėtus pažeidimus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *