Brakonieriui nuo pareigūnų pabėgti nepavyko

2018 m. vasario 2 d. buvo gautas medžiotojų pranešimas, kad „Kibirkštis“  medžioklės plotų vienete brakonieriaujama. Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nedelsiant sureagavo į pranešimą ir išvyko į Lazdijų rajone esantį „Kibirkštis“ medžioklės plotų vienetą.

Atvykus pareigūnams į įvykio vietą, buvo sulaikytas medžiotojų būrelio „Šilelis“ medžiotojas V. M, kuris svetimame medžioklės plotų vienete pasistatė stacionarų medžioklės bokštelį, viliojo pašarais šernus ir juos medžiojo  neturėdamas medžioklės lapo. Tą vakarą  V. M. buvo sulaikytas dorojant neteisėtai sumedžiotą šerno jauniklį. Nors medžiotojas stengėsi nuo pareigūnų bėgti, tačiau nesėkmingai. Sulaikius V. M. paaiškėjo, kad su savo graižtviniu šautuvu V. M. sumedžiojo  šerno jauniklį, kurį karučiu sutemus parsigabeno į savo sodybą. Sulaikant V. M. taip pat dalyvavo Lazdijų rajono policijos ir Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Lazdijų  rajono agentūros pareigūnai bei Medžiotojų klubo „Kibirkštis“ medžiotojai.

Medžiotojų būrelio „Šilelis“ medžiotojui gresia atsakomybė pagal ANK 290 str. 8, 9 dalis, kurios užtraukia teisės medžioti atėmimą nuo 1 iki 5 metų, su nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių, nusižengimo padarymo priemonių konfiskavimu. Taip pat V. M. teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 1003 eurų ieškinį.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *