LTEAM olimpinio žiemos festivalio ledo skulptūrų konkurse triumfavo Pivašiūnų gimnazijos mokinė

Pivašiūnų gimnazija dalyvauja projekte „Olimpinė karta“, šiemet vasario 2–3 dienomis gimnazijos mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti LTEAM olimpiniame žiemos festivalyje Jonavoje.

Gimnazijos II gimn. klasės mokiniai Liveta Kaškonaitė ir Emilis Junevičius, III gimn. klasės mokinė Dainora Tereščenko vasario 2 d. dalyvavo jaunųjų sporto fotografų ir renginių organizatorių mokymuose, o mokytoja Ieva Norkienė – pedagogų mokymuose. Sporto renginiai – svarbi mokyklos bendruomenės dalis. Sugalvoti idėją, suplanuoti renginį ir jį įgyvendinti reikalingi įgūdžiai ir žinios. Mokymų metu buvo aptariamos olimpinės temos, perteikiami pagrindiniai renginių organizavimo ir projektų vadybos principai, mokiniai sudarė gaires renginiui, kurį patys įgyvendins savo mokykloje, bendruomenėje, miestelyje ar mieste. Fotografai – svarbūs kiekvieno sporto renginio dalyviai. Sporto fotografija – specifinė sritis, todėl nufotografuoti sportuojančius žmones, varžybų dalyvius, perteikti emocijas yra labai sudėtinga. Vasario 2–3 dienomis vykusių mokymų metu mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių, bendraudami su sporto fotografu Vytautu Dranginiu. Praktiškai teorines žinias pritaikė su lektoriaus pagalba, fotografuodami Lietuvos mokyklų žaidynių finalinį etapą ir LTeam olimpinį žiemos festivalį.

Vasario 3 d. ledo meistrai kvietė Lietuvos mokinius tapti menininkais ir ledo luitus paversti meno kūriniais. Konkurso tikslas – perteikti olimpines vertybes per vaizduojamosios dailės šaką – skulptūrą bei formuoti visapusišką mokinių požiūrį į šiuolaikinį sportą.  Šių metų ledo skulptūrų dirbtuvių – konkurso tema – Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės ir viskas, kas su jomis susiję: olimpiniai ženklai, valstybės, sporto šakos, sportininkai, jų kovos laukas, įrankiai, žiūrovai, atributika ir t.t. Pivašiūnų gimnazijai ledo skulptūrų konkurse atstovavo III gimn. klasės mokinė Auksė Čyžiūtė. Kaip ir pernai, Auksei šypsojosi sėkmė. Ji tapo konkurso nugalėtoja.

Vėliau Pivašiūnų gimnazijos mokinės Dainora Tereščenko, Auksė Čyžiūtė, Reda Kerevičiūtė su mokytoja Jolanta Tarteniene išbandė ir kitas olimpinio žiemos festivalio veiklas: bėgo olimpinę mylią, dalyvavo masinėje mankštoje, čiuožinėjo pačiūžomis.

Olimpinis švietimas – viena iš pagrindinių Lietuvos tautinio olimpinio komiteto veiklos sričių. Projektas „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“ – jau 11 metų trunkanti nuolatinė LTOK veikla, siekianti paskatinti sportuoti kuo daugiau vaikų ir jaunimo visoje Lietuvoje, supažindinti juos su sporto kaip šalies kultūros dalimi, sveiko gyvenimo būdo šaltiniu, ugdanti olimpines vertybes: pagarbą, kilnų ir sąžiningą elgesį, draugystės svarbą. Pagrindiniai olimpinio švietimo projektai, vykdomi Lietuvoje, „Olimpinė karta“ ir „Lietuvos mokyklų žaidynės“.

Pivašiūnų gimnazijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *