Alytaus rajono taryba patvirtino 2018 metų biudžetą

Alytaus rajono savivaldybės taryba patirtino 2018 metų biudžetą, kuriame daugiau kaip 20,5 mln. eurų. Lyginant su 2017-aisiais, šiųmetis – 10,7 proc. didesnis. 3,3 mln. eurų kaip nepanaudoti į biudžetą „atkeliavo“ iš praeitų metų.

Šiemet didžiausio dėmesio, kaip ir kasmet, sulauks švietimas, socialiniai poreikiai, infrastruktūra, gyvenamosios aplinkos gerinimas, investiciniai projektai. Patvirtindami biudžeto projektą, tarybos nariai pritarė ir išmokų globėjams, globojantiems vaikus su negalia, didinimui – atsižvelgus į negalios lygį, jiems bus mokama nuo 350 iki 500 eurų už vieną globotinį.

Švietimui šiemet teks beveik 5,9 mln. eurų, vaikų ir jaunimo teisių apsaugai – 53,8 tūkst. eurų, savo reikmėms savivaldybė planuoja išleisti beveik 3 mln. eurų, verslo plėtrai – beveik 1,4 mln. eurų, kultūrai – maždaug 1 mln. eurų. Beveik 2,7 mln. eurų Alytaus rajono savivaldybė numačiusi skirti infrastruktūros gerinimui, iš jų beveik 1,9 mln. – kelių tvarkymui.

2018 metais Alytaus rajone planuojama įgyvendinti 25 investicinius projektus: Vaisodžiuose – kaimo sporto aikštės įrengimas, gatvių apšvietimo atnaujinimas ir plėtra, Geniuose – sporto aikštės įrengimas ir gatvių rekonstrukcija, Miklusėnuose – gyvenvietės plėtra, Pivašiūnuose – kaimo šaligatvių, laiptų kapitalinis remontas ir gyvenvietės apšvietimo įrengimas, Butrimonyse – šaligatvių kapitalinis remontas ir gyvenvietės apšvietimo įrengimas, Luksnėnuose – multifunkcinės sporto aikštės įrengimas ir gatvių rekonstrukcija, Kurnėnuose – Pivašiūnų amatų centro veiklos plėtra ir kiti, Miroslave – multifunkcinės sporto aikštės įrengimas ir gatvių bei šaligatvių rekonstrukcija, Makniūnuose – šaligatvių atnaujinimas ir plėtra, Talokiuose – sporto aikštės įrengimas ir Plytinės gatvės apšvietimas, Simno seniūnijoje – pėsčiųjų ir dviračių takų plėtra, Mergalaukio ir Užupių kaimuose – sporto aikštynų įrengimas, pritaikant juos jaunimo laisvalaikiui bei sveikatinimui ir kitus.

Numatyta modernizuoti Daugų Vlado Mirono gimnaziją, Butrimonių ir Simno gimnazijose įrengti modernias gamtos mokslų laboratorijas su reikalinga įranga, sutvarkyti Pivašiūnų gimnazijos aktų salės akustiką, baigti aptverti ikimokyklinio ugdymo skyrių teritorijas, sutvarkyti jų lauko žaidimų aikšteles. Trejuose darželiuose – Butrimonyse, Miroslave ir Simne – numatoma įrengti po 2 modernias ugdymo grupes.

Projektų įgyvendinimui šiemet planuojama skirti 1,2 mln. eurų, bendra jų vertė – daugiau kaip 8 mln. eurų.

11 Alytaus rajono seniūnijų savo reikmėms išsidalins beveik 900 tūkst. eurų. Daugiausiai – net 142 tūkst. eurų iš biudžeto bus atseikėta Daugų seniūnijai, iš jų 65 tūkst. eurų skirti kelių priežiūrai, 37 tūkst. eurų – komunalinio ūkio plėtrai.

Simno seniūnijai teks 138 tūkst. eurų, iš kurių 60 tūkst. eurų numatyta kelių priežiūrai, 70 tūkst. – komunalinio ūkio plėtrai ir gatvių apšvietimui.

Pagražėti turėtų Krokialaukio seniūnijos aplinka, mat tam numatyta daugiausiai lėšų lyginant su kitomis seniūnijomis – 10 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *