Alytaus ruošimasis Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui įsibėgėja

Šiandien Alytus pradėtas puošti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga. Trispalvėmis vėliavėlėmis papuošta Naujoji gatvė, Lietuvos vėliavos taip pat bus iškeltos ant visų  šalia savivaldybės pastato esančių stiebų, o Rotušės aikštę netrukus papuoš specialiai šiai istorinei sukakčiai atminti skirta tautinė juosta.

Šiandien Rotušės aikštėje pradėtas kurti išskirtinis Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio progai skirtas šventinis akcentas – 30 metrų ilgio tautine juosta. Ji bus pritvirtinta prie specialaus 10 metrų aukščio stiebo. Juostai austi planuojama panaudoti specialų konstrukcinį tinklą.

„Kadangi mes dažnai sau keliame įvairius iššūkius ir standartinis miesto papuošimas jau lyg ir visiems pabodęs, man kilo idėja Rotušės aikštės centre sukurti kompoziciją su tautine juosta“, –  pasakoja idėjos autorė, UAB „Specdecor” direktorė  Jolanta Šmidtienė. Ši idėja, anot jos, yra iššūkis, nes tokios kompozicijos ji  dar niekada nėra kūrusi, tačiau prisipažįsta, kad šis iššūkis bus  be galo įdomus.

J. Šmidtienė dzūkišką juostą ketina sukurti ant tinklo ir iš jos suformuoti į viršų kylančią kompoziciją. Šios kompozicijos viršų papuoš skaičius 100. „Kompozicijos apačioje bus sumontuotas suolelis, kuris, tikiuosi, taps puikia alytiškių susitikimų vieta. Prie šios kompozicijos atsiras ir pašto dėžutė, į kurią miestelėnai galės įmesti Lietuvai parašytą laišką. Tikiuosi, kad tautine juosta pasipuošusi Rotušės aikštė taps tokia pat alytiškių susibūrimo vieta, kokia dar visai neseniai buvo Alytaus miesto eglutė“, – sako J. Šmidtienė. Idėjos autorės teigimu, būtų puiku, jeigu ši tautinė juosta apgaubtų alytiškius šventine nuotaika.

Tautinė juosta Rotušės aikštę puoš beveik visus metus, o laikui bėgant šioje aikštėje turėtų atsirasti ir daugiau su istorine Lietuvos sukaktimi susijusių šventinių akcentų. Lapkričio pabaigoje – gruodžio mėnesio pradžioje tautinės juostos vietoje tradiciškai bus pastatyta Alytaus miesto eglutė.

Trispalvėmis vėliavėlėmis šiandien papuošta visa Naujoji gatvė. Iš viso šioje gatvėje pakabintos 72 Lietuvos trispalvės. Trispalvės vėliavėlės pagrindinę Alytaus miesto gatvę puoš iki kovo 12 d., vėliau jos bus nuimtos.

Alytaus miesto savivaldybė kviečia gyventojus, įmones, įstaigas ir organizacijas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga ant pastatų iškelti Lietuvos vėliavą ar kitais tautiniais akcentais papuošti įstaigas, individualius ar daugiabučius namus. Pasitikime Lietuvai ir mums visiems svarbią istorinę sukaktį ne tik su šventine nuotaika, bet ir šventiškai pasipuošę!

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *