Pradėta vykdyti priemonė „Kiekvienas yra pėsčiasis“: pirmieji rezultatai nedžiugina

Nors žiniasklaidoje nuolat kalbama apie padidėjusį avaringumą šalies keliuose, sužeistus ar žuvusius pėsčiuosius, kurie dėl neatsargaus elgesio kerta važiuojamąją dalį ne per perėją, ar neturi atšvaitų, tačiau nukentėjusių skaičius atspindi žmonių abejingumą. Vien Alytuje per beveik tris šių metų savaites nukentėjo du pėstieji, vienas eismo dalyvis žuvo.

Nuo šiandien Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami mažinti eismo įvykių skaičių, užkardyti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, nulemiančius pėsčiųjų saugumą, visoje apskrityje organizuoja policinę priemonę „Kiekvienas yra pėsčiasis“. Ji vyks ir vasario mėnesį.

Priemonės metu tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems, pažeidusiems KET reikalavimus ir nustatyta tvarka įforminus administracinio nusižengimo procesinius dokumentus, įteikiama žvakė. Taip pareigūnai tarsi primena, kad kelyje kiekvienas tam tikru momentu yra pėsčiasis ir gyvybė gali užgesti kaip žvakės liepsnelė.

Pirmoji diena vykdant policinę priemonę „Kiekvienas yra pėsčiasis“ tik patvirtino Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų nuogąstavimus dėl neatsargaus piliečių elgesio kelyje.

Per valandą Alytaus apskrityje buvo nustatyta 18 pėsčiųjų padarytų pažeidimų, kertant kelią ne tam skirtoje vietoje ir trys automobilių vairuotojų pažeidimai. Vienas iš Alytaus mieste priemonę vykdžiusių ekipažų pastebėjo net 7 pažeidimus. Liūdniausia, kad piliečiai eina per gatvę netinkamoje vietoje net ir tuo atveju, kai pėsčiųjų perėja yra vos už keliasdešimt metrų. Ir nors visi teigė, esą sąmoningi ir taip elgiasi pirmąkart, tačiau žuvusiųjų ir sužeistų keliuose nemažėja.

Primename, kad ši priemonė bus vykdoma sausio ir vasario mėnesiais kelias dienas per savaitę, todėl nepraleisdami pėsčiųjų ar eidami ne per perėją ne tik rizikuojate savo sveikata, rodote netinkamą pavyzdį vaikams, bet ir galite sulaukti pareigūnų „atminimo“ dovanos – įspėjimo, žvakės ir atšvaito.

Saugokime patys save ir būkime matomi.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *