Gaudynės pasienyje su Lenkija baigėsi griovyje

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų persekiotų trijų automobilių vairuotojai slidžiame kelyje nesuvaldė savo transporto priemonių ir nulėkė į šalikelę. Paaiškėjo, kad viena mašina vos prieš dieną pavogta Vokietijoje, o pabėgusį jos vairuotoją pasieniečiai stabdė įspėjamaisiais šūviais.

Antradienį Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai, patruliavę ties Kalvarijos savivaldybės Žiogaičių kaimu, pastebėjo į Lietuvos gilumą dideliu greičiu vienas paskui kitą važiavusius tris automobilius: Lietuvoje registruotą „Audi A6“, „Volkswagen Tuareg“ su rusiškais valstybiniais numeriais bei Vokietijoje registruotą visureigį „Land Rover“.

Pastarąjį uniformuoti VSAT pareigūnai stabdė krivūle, tačiau automobilio vairuotojas dar labiau padidino greitį ir nuvažiavo Žiogaičių kaimo link.

Bėglį ir, kaip manoma, jį lydėjusias kitas dvi mašinas pasieniečiai nusivijo tarnybiniu visureigiu su įjungtais įspėjamaisiais garso bei šviesos signalais. Tačiau vos už 100 metrų esančioje sankryžoje visų trijų automobilių vairuotojai nesuvaldė savo transporto priemonių, ėmė staigiai stabdyti ir nulėkė į šalikelę. Dideliu greičiu lėkęs „Land Rover“ perskriejo maždaug metro pločio pakelės griovį ir atsidūrė eglyne. Jo vairuotojas puolė bėgti ir netrukus dingo iš VSAT pareigūnų akiračio. Eismo įvykio metu niekas nenukentėjo.

Atvykę pasieniečiai sulaikė automobilį „Audi A6“ vairavusį 44 metų Baltarusijos pilietį bei kartu su juo važiavusį 28 –erių lietuvį. Taip pat įkliuvo „Volkswagen Tuareg“ vairavęs 41 metų baltarusis ir 33-ejų jo tautietis, vykęs kaip keleivis.

Pasprukusio „Land Rover“ vairuotojo tuoj pat ėmėsi ieškoti gausios VSAT pareigūnų pajėgos, pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi.

Po poros valandų vyrą pasieniečiai užklupo už maždaug 3 kilometrų nuo eismo įvykio vietos, ties Kalvarijos savivaldybės Kovų kaimu. Sulaikymo išvengti bandęs bėglys pasidavė tik tuomet, kai VSAT pareigūnas iš tarnybinio pistoleto paleido du įspėjamuosius šūvius į viršų. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 39 metų Baltarusijos pilietis.

Netrukus nustatyta, kad jo vairuotas visureigis „Land Rover“ gruodžio 18 dieną buvo pavogtas Vokietijoje ir ieškomas šios šalies teisėsaugininkų.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įsigijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

„Land Rover“ vairavusiam baltarusiui taip pat teks administracine tvarka atsakyti už nepaklusimą VSAT pareigūnų reikalavimams sustabdyti transporto priemonę. Už tokį pažeidimą teisės aktai numato baudą nuo 850 iki 1200 eurų.

Po apklausos jis bei dar du Baltarusijos piliečiai uždaryti į areštinę. Lietuvis bei ketvirtasis baltarusis paleisti.

Pasieniečiai toliau aiškinasi įvykio aplinkybes. Visi trys automobiliai laikinai saugomi Kalvarijos užkardoje.

Vlastybės sienos apsaugos tarnybos informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *