Alytaus miesto mokyklas ir darželius pasieks nauja kompiuterinė įranga

Visos Alytaus miesto savivaldybės mokyklos ir lopšeliai-darželiai netrukus džiaugsis nauja kompiuterine įranga.

Lapkričio 31 d. Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu iš mokinio krepšelio lėšų buvo skirti 197 tūkst. Eur savivaldybės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigoms kompiuterinei technikai įsigyti. Už šias lėšas mokymo įstaigos atnaujins ir praturtins  savo technologinę bazę – galės įsigyti kompiuterius, spausdintuvus, skenerius ir kitą įrangą.

Viena tokių švietimo įstaigų – Alytaus Dainavos pagrindinė mokykla, kuriai kompiuterinei įrangai įsigyti skirta 11 700 Eur. Pasak šios mokyklos direktorės Editos Matulevičienės, skirtomis lėšomis ir galimybe įsigyti naujus kompiuterius džiaugiasi visa mokyklos bendruomenė. Už skirtas lėšas mokykla planuoja atnaujinti 2 kompiuterių klases ir įsigyti 22 naujus kompiuterius. „Dalis šiuo metu informacinių technologijų kabinetuose esančių kompiuterių atitektų mokytojams, tokiu būdu būtų pagerintos pedagogų darbo sąlygos – jie galėtų dirbti su naujesnėmis kompiuterinėmis programomis, nei dirbo iki šiol”, –pasakoja Dainavos pagrindinės mokyklos direktorė E. Matulevičienė.

Galimybė įsigyti naujos kompiuterinės įrangos džiugina ir Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos bendruomenę. Šios mokyklos kompiuterinei įrangai atnaujinti taip pat skirta 11 700 Eur. Už šias lėšas mokykla planuoja atnaujinti 2 informacinių technologijų klases ir įsigyti 32 naujus kompiuterius. Pasak Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos Irmos Jauneikienės, įsigijus naujus kompiuterius, dabar informacinių technologijų kabinetuose esančią kompiuterinę įrangą planuojama skirti mokytojams, o paklausta, ar mokykla džiaugiasi galimybe įsigyti naujus kompiuterius, nedvejodama teigė: „Žinoma, juk visuomet smagiau dirbti su naujais, moderniais įrengimais, nei su jau pasenusiais.”

Kompiuterinės įranga ypač reikalinga Alytaus ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Greitu metu po kompiuterį turėtų atsirasti kiekvienoje lopšelio-darželio grupėje. Jie bus tiesiogiai naudojami ugdymo reikmėms – mokomosioms priemonėms, medžiagai, dokumentacijai tvarkyti.

Alytaus miesto savivaldybė ikimokyklinėse įstaigose  planuoja įdiegti ir elektroninį dienyną. Jį kol kas Alytuje naudoja tik  lopšelis-darželis „Du gaideliai”.

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *