IWAS pasaulio žaidynėse – Lietuvos sportininkų medalių lietus

Mindaugas Bilius po ketverių metų pertraukos susigrąžino tai, kas jam priklauso – IWAS pasaulio žaidynių disko metimo rungties čempiono titulą. Lietuvos lengvaatletis Portugalijoje vykstančiose žaidynėse diską nuskraidino 50 m 3 cm ir pranoko visus varžovus. Sidabro medalis irgi keliaus į Lietuvą. Jį iškovojo alytiškis Donatas  Dundzys, kurio diskas skriejo 41 m 54 cm.

M. Bilius, tradiciškai geriausius rezultatus demonstruojantis paskutiniais bandymais, šį kartą diską toliausiai nuskraidino paskutiniu, šeštuoju mėginimu. M. Bilius IWAS pasualio žaidynių auksą disko metimo rungtyje iškovojo po ketverių metų pertraukos. 2011 m. Jungtiniuose Arabų Emyratuose lietuvis buvo pirmas, 2013 m. Nyderlanduose apgynė titulą ir tik 2015 m. Sočyje tenkinosi bronza.

D. Dundziui sidabrą atnešė ketvirtas bandymas iš šešių. Trečioje pozicijoje likęs airis Cathalis Jamesas Ryanas toliausiai diską numetė 28 m 85 cm ir gerokai atsiliko nuo abiejų Lietuvos sportininkų. M. Bilius ir D. Dundzys antradienį dar startuos rutulio stūmimo rungtyje. Šiemet Londone vykusiame pasaulio čempionate M. Bilius šioje rungtuje iškovojo auksą, o D. Dundzys pelnė bronzos apdovanojimą.

Sekmadienį Portugalijoje startavo visi šeši IWAS žaidynėse dalyvaujantys Lietuvos lengvaatlečiai. Du apdovanojimus – aukso ir bronzos – susižėrė Ramūnas Verbavičius. Kauniečiui nebuvo lygių rutulio stūmimo varžybose, kur lietuvis pademonstravo čempiono titulą atnešusį rezultatą  (9 m 64 cm). Prieš tai R. Verbavičius varžėsi ieties metimo rungtyje, kurioje iškovojo bronzą (26 m 26 cm).

IWAS pasaulio žaidynių debiutantas Danas Sodaitis jau pirmose savo varžybose laimėjo 100 metrų bėgimą (11,91 sek.). Šuolių į tolį varžybose niekas neprilygo Ramunei Adomaitienei (4 m 39 cm).

Kęstutis Skučas 1500 metrų vežimėlių lenktynėse užėmė 6 poziciją (5 min. 10,54 sek.).

„Labai džiaugiuosi savo ir kitų Lietuvos komandos narių rezultatais. Atrodo simboliška, kad šias pergales iškovojome gruodžio 3 d., kuri yra Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Šias pergales skiriame visai Lietuvos žmonių su negalia bendruomenei. Noriu, kad mūsų sportininkų pasiekimai, kuriuos mato visas pasaulis, būtų įvertinti ir tėvynėje. Nesvarbu, ar žmogus sveikas, ar jis turi negalią. Svarbu, kad jis eina, dirba ir atiduoda visas jėgas gimtinės labui“, – sakė M. Bilius.

Lietuvos sportininkų startų IWAS pasaulio žaidynėse tvarkaraštis:

Pirmadienis (gruodžio 4 d.)

15.00 val. Kęstutis Skučas – disko metimas

16.30 val. Danas Sodaitis – 200 m bėgimas

17.20 val. Ramunė Adomaitienė – rutulio stūmimas

18.00 val. Danas Sodaitis – šuoliai į tolį

18.10 val. Kęstutis Skučas – 400 m vežimėliai

Antradienis (gruodžio 5 d.)

11.45 val. Ramūnas Verbavičius – disko metimas

13.20 val. Mindaugas Bilius / Donatas Dundzys – rutulio stūmimas

13.25 val. Kęstutis Skučas – 100 m vežimėliai

13.40 val. Ramunė Adomaitienė – 100 m bėgimas

Lietuvos parolimpinio komiteto informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.