Jurgiui Kunčinui atminti konkursinių ekslibrisų paroda

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, siekdama pažymėti rašytojo Jurgio Kunčino 70-metį, paskelbė ekslibrisų konkursą. Lietuvos menininkai ir Alytaus moksleiviai buvo pakviesti sukurti su Jurgio Kunčino asmenybe ir kūriniais susietus knygos ženklus.

Siekis įprasminti poeto, eseisto, vertėjo, vieno žymiausių lietuvių prozininkų Jurgio Kunčino asmenybę, jo gyvenimo ir literatūrinės veiklos vietas sulaukė palaikymo. Biblioteką užplūdo vokai su išradingais, įvairia technika atliktais ekslibrisais. Laiškai atkeliavo ne tik iš Alytaus miesto bei rajono, bet ir iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Šiaulių, Skuodo, Panevėžio, Klaipėdos. Į kvietimą atsiliepė ir žinomi grafikos meistrai, ir pradedantieji menininkai.

Darbus atsakingai vertino specialiai sudaryta komisija. Jai pirmininkavo VDA profesorius Albertas GURSKAS – dailininkas grafikas, lietuviško šrifto, kaligrafijos mokyklos kūrėjas, herbų autorius. Komisijos nariai: Arūnas VAITKUS, dailininkas, projekto kuratorius; Giedrė BULGAKOVIENĖ, Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos direktorė; Eglė LIŠKEVIČIENĖ, menotyrininkė, juvelyrė; Karolina KUNČINAITĖ, dailininkė tekstilininkė.

Komisija, įvertinusi pateiktus kūrinius, išrinko ekslibrisų konkurso nugalėtojus, kurie bus apdovanoti premijomis, vertingomis dovanomis ir diplomais. Visi J. Kunčino asmenybės ir kūrybos inspiruoti ekslibrisai bus eksponuojami parodoje.

Paroda „Exlibris. Jurgiui Kunčinui – 70“ bus pristatyta visuomenei Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje gruodžio 8 dieną 16 valandą. Renginio metu įvyks visus taip dominanti ekslibrisų konkurso atomazga. Bus Jurgio Kunčino tekstų ir kontekstų. Ir, žinoma, muzikos. Kompozitorius, poetas ir dainų atlikėjas Alvydas JEGELEVIČIUS klausytojų ausis malonins dainuojamąja poezija.

Nesuskubusieji į atidarymo renginį, parodą galės apžiūrėti kitu patogiu laiku iki gruodžio 30 dienos.

Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos inf.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.