Gyventojai piktinasi valoma Alytaus naftos bazės teritorija

Pradėjus valyti užterštą buvusios Alytaus naftos bazės teritoriją, susidurta su aplinkinių gyventojų nepasitenkinimu. Paaiškėjo, kad kai kurie gyventojai, rizikuodami sveikata, iš savo šachtinių šulinių pumpuoja atsirandančios naftos produktus ir juos jau dvejus metus naudoja būstams šildyti.

Dar penktąjį dešimtmetį Alytuje pradėjus veikti naftos bazei, produktai buvo nuolat vežami traukiniais ir iškraunami iš autocisternų. Dalis naftos išsiliedavo ant žemės paviršiaus, o per ilgesnį laiką pasiekė gruntinius vandenis. Teršalai per vandenį buvo išnešioti dideliame miesto plote, tokiu būdu pateko į gyventojų šachtinius šulinius ir plaukiodavo jų paviršiuje.

Alytiškiai dar pamena atvejį, kuomet bandydami taisyti sugedusį naftos siurbliuką šulinyje, nuo naftos skleistų garų žuvo du žmonės. Po šios nelaimės buvo atlikti preliminarūs grunto ir požeminio vandens užterštumo tyrimai. Susidariusi situacija įvertinta kaip labai nepalanki Vidzgirio vandenvietės ištekliams. Tuomet Alytaus naftos produktų bazės savininkas AB „Lietuvos kuras” finansavo dalį valymo darbų, tačiau įmonei bankrutavus, visa likusi problema atiteko savivaldybei.

Buvusios naftos produktų bazės užterštai teritorijai išvalyti skirtas ES Sanglaudos fondo (daugiau kaip 162 tūkst. Eur) bei dalinis Alytaus miesto savivaldybės biudžeto (8,5 tūkst. Eur) finansavimas.

Užteršta teritorija valoma, atliekant pasyvų valymą „skimeriais” – gertuvais. Šis valymas, lyginant su hidrodinaminiu-vakuuminiu, yra pigiausias, tačiau trunka ilgiau. Planuojama, kad valymas užtruks iki ketverių metų.

Primename, kad buvusios naftos bazės teritorija užteršta skystais naftos produktais ir susidarę kenksmingi garai kelia grėsmę ne tik aplinkai, bet ir gyventojų sveikatai. Pavojingi angliavandenilių garai erzina gleivinę, sukelia perštėjimą gerklėje, galvos svaigimą, užsidegus naftos produktams, žmogus gali nukentėti nuo karščio ir apsinuodyti degimo produktais. Todėl prašome gyventojų būti atsargiems ir, rūpinantis savo sveikata, neeksperimentuoti su naftos produktais.

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *