Duris atvėrė atsinaujinęs Lazdijų kultūros centras

Džiugi žinia Lazdijų krašto bei aplinkinių rajonų kultūros bendruomenei – beveik dešimtmetį trukę Lazdijų kultūros centro atnaujinimo darbai jau baigti. Lapkričio 10 dieną lazdijiečiams bei miesto svečiams duris atvėrė ir  iškilmingai buvo pristatyta atnaujinta kultūrinė erdvė.

Renginio svečius sutikęs ir pasveikinęs kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta dėkojo Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui už Lazdijų rajono savivaldybės dėmesį kultūros centro modernizavimo ir atnaujinimo projektui, rūpestį ir supratimą, kad kultūra – tai žmogaus pagrindas. Merui A. Margeliui bei įmonių, prisidėjusių prie centro modernizavimo, vadovams A. Sujeta įteikė graviruotas ir kalvio darbais išpuoštas padėkas – meno kūrinius ant senos Lazdijų kultūros centro stogo čerpės.

Sveikinimo žodžių, pagyrų bei dovanų negailėjo ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. „Dėkoju tiek Lazdijų rajono savivaldybės tarybai, ne vienerius metus priėmusiai palankius sprendimus projekto įgyvendinimui,  tiek savivaldybės darbuotojų bei kultūros centro kolektyvo komandoms. Dirbdami kartu, bendromis pastangomis įrodėme, kad kartu mes galime pasiekti puikių rezultatų. Vykdant šį projektą ne kartą teko susidurti su sunkumais, kreiptis į Kultūros ministeriją dėl finansavimo, derėtis su ministrais, kurie per šiuos centro renovacijos metus keitėsi ne kartą.   Šiandien drąsiai galime teigti, jog visas problemas pavyko išspręsti.  Džiaugiuosi šia atsinaujinusia kultūrine erdve, neabejoju, jog džiaugiasi ir lazdijiečiai. Linkiu kultūros centro darbuotojams sėkmės ir naujų idėjų, o centro lankytojams, kad visada čia būtų šilta, jauku  ir gera“, – sakė meras A. Margelis.

Taip pat visus susirinkusius į renginį sveikino Seimo narys Zenonas Streikus, Lietuvos Nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Estijos respublikos Tervos miesto savivaldybės meras Maido Ruusmann, Lenkijos Respublikos Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas bei Punsko lietuvių kultūros namų direktorė Asta Pečiulienė.

Iškilmingoje atidarymo programoje dalyvavo Jungtinio Lietuvos kultūros centrų vadovų choras, kuris pristatė Tautinio kostiumo metams skirtą programą, Kauno šokio teatras „Aura“, Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo akordeonistų orkestras, Lazdijų kultūros centro atlikėjai A. Bubelienė, A. Maciulevičius, meno vadovas R. Mazėtis bei meninės raiškos studija „Macinga“. Renginį vedė „macingietis“ Martynas Čepulis ir „balsas“ – Lazdijų kultūros centro pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė.

Lazdijų kultūros centro pastato renovacija ir atnaujinimo darbai truko beveik dešimtmetį. Dar 2007 metais vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Kultūros centrų modernizavimo programą, Lazdijų kultūros centro pastatas buvo įtrauktas į rekonstruojamų kultūros centrų sąrašą. Statybos darbai pradėti 2008 metais ir baigti 2017-aisiais.  LR Kultūros ministerijos ir Lazdijų rajono savivaldybės lėšomis sukurta reikalinga infrastruktūra kultūrinei veiklai vykdyti: modernizuota didžioji salė, atidaryta „Šokių menė“, sutvarkyta mažoji salė, įrengta kūrybinė erdvė mažiems renginiams ar susitikimams „Veiksmo šachta“, numatytos erdvės parodoms, sukurtos dailės ir muzikos studijos, atnaujinti 2 metodiniai kabinetai, darbuotojams sukurtos tinkamos sąlygos dirbti.

Lazdijų rajono savivaldybės ir Lazdijų kultūros centro informacija

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.