Punios miestelio bendruomenei ,,Punios ainiai“ jau 15 metų!

Lapkričio 10-osios vakarą į Punios kultūros namus susirinko gausus būrys vietos gyventojų bei svečių. Punios miestelio bendruomenė ,,Punios ainiai“ minėjo 15 metų sukaktį. rumą tarp gyventojų: tai nominacijų vakaras, šaškių turnyras Sausio 13-osios aukoms atminti, krepšinio turnyras 3X3. Šie renginiai tapo tradiciniai. Pradėti rinkti eksponatai Kraštotyros muziejui. Punios žmonės patikėjo šia idėja ir noriai dovanojo senovinių, jau nenaudojamų buities rakandų, darbo įrankių, drabužių ir kt.rumą tarp gyventojų: tai nominacijų vakaras, šaškių turnyras Sausio 13-osios aukoms atminti, krepšinio turnyras 3X3. Šie renginiai tapo tradiciniai. Pradėti rinkti eksponatai Kraštotyros muziejui. Punios žmonės patikėjo šia idėja ir noriai dovanojo senovinių, jau nenaudojamų buities rakandų, darbo įrankių, drabužių ir kt.

Įgyvendinus parengtus projektus, finansuotus rajono savivaldybės, Žemės ūkio ministerijos, Socialinės apsaugos ministerijos, kaime pasikeitė viešosios erdvės, jose turiningiau ir saugiau leisti laisvalaikį. Iš projektinių lėšų, savanorišku darbu prisidedant vietos gyventojams, buvo įrengta Panemunės dzūko pirkia, daugiafunkcė krepšinio aikštelė, pavėsinė, svečių namai, šarvojimo salė.
Šis vakaras buvo puiki proga padėkoti visiems neabejingiems Puniai ir jos bendruomenei. Renginys prasidėjo tradiciškai – Punios himnu. Vakaro vedėja supažindino su bendruomenės nuveiktais darbais, pristatė svečius, o visus susirinkusiuosius ragino ir toliau būti kartu, puoselėti savo bendruomenę: „Raskime laiko klausytis, žvelgti į akis, išmokime kartu verkti, drąsinti vienas kitą, juoktis, būti tiesiog kartu“.

Sveikinimo žodį tarė Punios bendruomenės pirmininkas Linas Nedzinskas. Pagerbti labiausiai nusipelnę „Punios ainių“ bendruomenės nariai. Jiems įteiktos padėkos už nuolatinę paramą, iniciatyvą bei pagalbą įgyvendinant idėjas ir puoselėjant Punios kraštą, jo tradicijas.

Pasveikinti puniškių atvyko ir būrys garbingų svečių. Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Alytaus rajono vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategijos administratorė Brigita Montvilaitė. Alytaus rajono viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas įteikė padėkas geriausiems Punios bibliotekos skaitytojams: Veronikai Zalieckienei, Almai Davidavičienei, Emilijai Šmitaitei ir Povilui Šleinotai. Gražių žodžių Puniai ir jos žmonėms negailėjo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas ir Punios seniūnas Gintautas Laukaitis. „Bendruomenė – tai šeima, kuriai reikia sutarimo, vienybės, stiprios sveikatos. „Punios ainiams“ aš viso šito ir linkiu“, – sakė Punios seniūnas. Prie sveikinimų taip pat prisidėjo Žagarių ir Vaisodžių kaimų bendruomenių atstovai.
Vakarą vainikavo atlikėjos Giulijos su grupe koncertas.

Bendruomeninė organizacija, susikūrusi 2002 metais, aiškinosi aktualiausias gyventojų problemas ir ieškojo galimybių jas spręsti bendradarbiaujant su rajono savivaldybe, seniūnija, vietos verslininkais. Bendruomenės aktyvistai inicijavo renginius, turėjusius didelį populiarumą tarp gyventojų: tai nominacijų vakaras, šaškių turnyras Sausio 13 – osios aukoms atminti, krepšinio turnyras 3X3. Šie renginiai tapo tradiciniai. Pradėti rinkti eksponatai kraštotyros muziejui. Punios žmonės patikėjo šia idėja ir noriai dovanojo senovinių, jau nenaudojamų buities rakandų, darbo įrankių, drabužių ir kt.

Rytenė Morkūnaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *