Paaiškėjo, kaip didžiąsias žiemos šventes pasitiks Alytus

Artėja didžiosios metų šventės. Ko gero ne vienam smalsu, kaip šventinius laikotarpiu bus papuoštas Alytus, kokia bus miesto eglutė ir kuo šiemet pradžiugins eglutės įžiebimo šventė?

Prieš skelbdama Alytaus miesto kalėdinio papuošimo idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugų konkursą Alytaus miesto savivaldybė organizavo alytiškių apklausą, kurioje teiravosi, kaip turėtų būti papuošta šių metų šventinė eglutė.

50 proc. respondentų atsakė, kad ji turėtų būti papuošta klasikiniu būdu (lemputės/girliandos), o 40 proc. respondentų pageidavo netradicinių papuošalų. Rengiant viešųjų pirkimų sąlygas buvo atsižvelgta į gyventojų išsakytą nuomonę ir pasirinkta klasikinio papuošimo koncepcija.

Įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras paaiškėjo, kad Alytaus miesto eglutę šiemet puoš kauniečiai – viešoji įstaiga „Tekstilininkų ir dailininkų gildija“, kuriai vadovauja ne vienerius metus Kauno miesto eglę originaliai puošusi Jolanta Šmidtienė.

Šiandien su šios įmonės direktore buvo pasirašyta trejus metus galiosianti Alytaus miesto kalėdinio papuošimo idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugų sutartis.

„Alytaus miesto eglutė bus natūrali, maždaug 12–14 m aukščio. Jos viršūnę puoš baltas apie 2,5 m aukščio angelas. Ji bus papuošta specialiai Alytaus miestui kurtais rankų darbo, iš daugybės lempučių supintais  baltos spalvos papuošimais“, – apie eglutės papuošimo  idėją pasakojo  autorė.

Eglutė, pasak J. Šmidtienės, bus su įėjimu į vidų. Apsilankiusieji eglės viduje galės čia prisėsti, parašyti savo norus ar linkėjimus ir čia juos palikti. Anot J. Šmidtienės, būtų puiku, jeigu šventiniu laikotarpiu eglutės viduje skambėtų muzika, o jos vidų dar papuoštų Alytaus miesto verslininkų padovanoti šventiniai papuošalai ar žaislai. Šventinio papuošimo idėjos autorė neslėpė, kad norint įgyvendinti šią idėja reikalinga Alytaus miesto verslininkų parama, ir pridūrė, kad, susidomėję šiais pasiūlymais, verslininkai gali kreiptis el. paštu galbaltai@gmail.com.

Šventiniu laikotarpiu bus papuošti ir Rotušės aikštėje augantys medžiai, Miesto sodo fontanas. Medžius planuojama papuošti dideliais šviečiančiais burbulais. Panašiais šventiniais akcentais turėtų būti papuoštas ir miesto fontanas.

Pasak „Tekstilininkų ir dailininkų gildijos“ direktorės J. Šmidtienės, eglutės papuošalai jau yra gaminami.  Planuojama, kad eglutė į Rotušės aikštę atkeliaus lapkričio 24 d., o puošti bus pradėta po keleto dienų – lapkričio 27-ąją.

Šventiškai pasipuošusios žaliaskarės žiburius Kalėdų Senelis kartu su Alytaus miesto savivaldybės meru Vytautu Grigaravičiumi įžiebs gruodžio 2 d. 16 val.

„Šventės programoje numatytas įspūdingas ugnies ir ledo šou, ypatinga scenografija, programoje žiūrovai išvys Alytaus „De Žavu“ chorą ir jo vadovę A. Pilypaitę, dangų nušvies lazerių ir fejeverkų šou“, – apie eglutės įžiebimo šventę, pavadintą „Kur Kalėdų senelis?“, – pasakoja ją organizuojančios viešosios įstaigos „Savanorystės tiltai” direktorius Tomas Nikulinas.

Eglutės žiburius įžiebsiantis Kalėdų Senelis į Rotušės aikštę susitikti su mažaisiais alytiškiais atvyks ir gruodžio 3, 9, 10, 16, 17, 23 d. 16–17 val.

Alytaus miesto kalėdinio papuošimo idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugos Alytaus miesto savivaldybei šiemet kainuos 29 650 Eur.

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *