Paroda „Dzūkijos veidas“: regiono grožis per fotoaparato objektyvą

Trečiadienio pavakarę Alytuje, „Vizijos galerijoje“ (Rotušės a. 16), atidaryta fotografijų paroda „Dzūkijos veidas“. Joje 30 eksponatų, kuriuose įamžinti unikaliausi Dzūkijos nacionalinio parko vaizdai, atskleidžiantys visą Dzūkijos regiono grožį, arba, kaip sako parodos organizatoriai, tikrąjį Dzūkijos veidą.

Juose Marcinkonys, Puvočiai, Zervynos, Perloja… Kone visas Dzūkijos regioninio parko žemėlapis, kurį sudėliojo fotografai iš Alytaus, Kėdainių ir Klaipėdos, dalyvavę šią vasarą vykusiame Alytaus fotografų klubo organizuotame plenere. Kai kurie jų atvyko ir į parodos atidarymą.

„Plenero metu šiose Dzūkijos vietovėse lankiausi pirmą kartą, todėl man ten viskas buvo nauja ir labai gražu, džiugu, kad tautinio paveldo jūsų krašte yra tiek daug. Iš plenero grįžau su daugybe nuotraukų ir be galo džiaugiuosi, kad jos nesugulė kažkur kompiuteryje ir dalyvauja šioje parodoje“, – kalbėjo kėdainiškė Loreta Pankūnienė.

„Tas mažas tradicinis Lietuvos kaimas, kurį pamačiau plenero dienomis, man paliko labai didžiulį įspūdį. Nemažai laiko praleidau Vokietijoje, bet ten nieko panašaus nėra. Iš plenero grįžau su nemenku nuotraukų, patirties ir įspūdžių bagažu“, – antrino jaunoji fotografė alytiškė Paulina-Juana Putiatina.

Anot Alytaus fotografų klubo pirmininko Stasio Šmigelsko, paroda „Dzūkijos veidas“ yra ilgalaikio projekto „Mano Dzūkija 2000-2020“ dalis, kurios idėją įgyvendinti padėjo naujienų portalas „Dzūkijos veidas“. „Iš gausybės nuotraukų atrinkti pačias įspūdingiausias buvo nelengva užduotis. Rinkomės tas, kuriose užakcentuotas Dzūkijos regiono grožis, kitos pasirodė išskirtinės ne tiek savo vaizdais, kiek spalvomis. Parodoje stengėmės atskleisti kuo platesnį mūsų aplankytų miestelių spektrą“, – sakė S. Šmigelskas.

Parodą „Dzūkijos veidas“ nemokamai „Vizijos galerijoje“ bus galima aplankyti dar maždaug mėnesį, vėliau ji iškeliaus į kitus Lietuvos miestus ir miestelius.

Be naujienų portalo „Dzūkijos veidas“ rengiant parodą prisidėjo ir alytiškis Šarūnas Klėgeris bei bendrovė „Mano draugas“. Atidarymo metu skambėjo kanklių muzika, kurią dovanojo Alytaus muzikos mokyklos mokytojos Audronė Venckūnienė ir Jolanta Sabonienė, o fotografijų autoriams įteikti jurginai iš „Jurginų karaliene“ tituluojamos Aušros Grigaravičienės sodo.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.