Miesto sode – mero V. Grigaravičiaus dovanotas suoliukas

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius Vietos savivaldos dieną miestui dovanoja baltos spalvos suoliuką. Suoliukas pastatytas pačioje miesto širdyje – Alytaus miesto sode ir pažymėtas specialiu menininkų brolių Gataveckų sukurtu ženklu, jame galima įžvelgti du žodžius  – „Alytus” ir „myliu”.

„Gražinti ir puoselėti savo miestą Alytų galime ir turime visi kartu. Šis suoliukas papuoštas meilės Alytui simboliu. Tikiuosi, kad kai dovanojančių suoliukus šiai vietai atsiras daugiau, susidarys visa eilė aplink fontano rožyną – kaip ir buvo sumanyta miesto sodo įkūrėjų”, – teigė savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

Paveldo objekto – Miesto sodo renovacijos projektas jau baigiamas parengti. Kitais metais pagal paveldosaugininkų reikalavimus vietoje kalninių pušų, pasodintų S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje link Miesto sodo, ketinama atsodinti klevus ir kitus augalus, kurie čia buvo, bei pakeisti suoliukus į tokius, kokie puošė miesto sodą tarpukariu ir, kultūros paveldo specialistų nuomone, geriausiai tinkami paveldiniu, istoriniu, estetiniu ir eksploataciniu požiūriu. Būtent tokį pirmąjį suoliuką ir dovanoja Vytautas Grigaravičius. Mero suoliukas yra tik pradžia – Alytus laukia kitų, norinčių prisidėti prie šios unikalios vietos gražinimo.

Miesto sodas jau tapo Alytaus miesto simboliu – vieniems jis kelia nostalgiją kad ir dėl kiekvieną pavasarį pražįstančių baltųjų akacijų ir magnolijos, o kiti jį atranda iš naujo. Neapsiribojant vien augalais ir poilsio zonomis, vasarą čia vyksta senamiesčio bendruomenės ir kiti kamerinio pobūdžio renginiai. Šių metų pabaigoje šalia Miesto sodo planuojama įrengti muzikinę žaidimų aikštelę, kurioje lauko sąlygoms pritaikytais muzikos instrumentais galėtų groti visi norintys.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *