Apdovanota aktyviausia „Skaitymo iššūkio“ dalyvė

Beveik visą vasarą trukęs apskričių viešųjų bibliotekų organizuotas „Skaitymo iššūkis“ pagaliau pasiekė finišo tiesiąją, tad atėjus rudeniui jau galime skaičiuoti galutinius akcijos rezultatus.

Jame itin sėkmingai pasirodė Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, tarp Vilniaus regiono bibliotekų užėmusi garbingą pirmą vietą. Ji ir buvo pripažinta aktyviausia regiono biblioteka. Nepaisant viliojančių vasaros pramogų, rajono viešosios bibliotekos skaitytojai rado laiko ir knygai, ir neraginami perskaitė 911 įvairios tematikos kūrinių.

Skaitytojų triūsas buvo įvertintas dovanomis, įvairiais prizais, o patiems aktyviausiems knygų bičiuliams nusišypsojo laimė pasipuošti spalvingomis kuprinėmis, papuoštomis konkurso simbolika. Prizus jau atsiėmė Balninkų, Daugų, Krokialaukio, Mergalaukio, Punios ir Ūdrijos skaitytojai, tad ir rajono viešajai bibliotekai teko išrinkti patį aktyviausią iššūkio skaitytoją.

Burtai lėmė, jog diplomas, kuprinė bei pagalvė atiteko vienai aktyviausių bibliotekos skaitytojų – 11-metei Emilijai Petrosian, kuri nuo rugsėjo pirmosios pradėjo lankyti Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos penktąją klasę. Prieš tai pirmūnė mokėsi Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje, kurioje irgi buvo pripažinta viena iš aktyviausių Metų skaitytojų.

Emilija labai džiaugėsi, laimėjusi pagrindinį prizą, nes „Skaitymo iššūkio“ užduotis ji įveikė net du kartus. Pildydama lankstinukus su 10 skaitymo užduočių, mergaitė slapčia vylėsi, jog didesnis perskaitytų knygų kiekis gali nusverti varžytuvių baigtį jos naudai. Taip ir atsitiko. Juk sėkmė visuomet šypsosi patiems atkakliausiems.

Į biblioteką atsiimti prizų Emilija atvyko su broliuku ir mama Ramune, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos anglų kalbos mokytoja, kuri ir paskatino dukrą dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“. Mergaitė prisipažino labai mėgstanti skaityti ir, radusi laisvo laiko minutę, visuomet ją skirianti knygai. Paklausta, kuri iš užduočių jai pasirodė pati sunkiausia, mergaitė įvardijo reikalavimą perskaityti uždraustą knygą, o paklausta apie neįdomiausią užduotį, paminėjo pasakų skaitymą. Nieko keisto, juk penktokės pasakoms jau per didelės!

Įteikdamas prizus, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas pasmalsavo, kokią knygą Emilija rinkosi 8 užduočiai: perskaityti knygą, kuri patiko jos tėvams. Mergaitė atsakė, jog šiai užduočiai atlikti ji pasirinko vaikystėje mamai labai patikusią Astridos Lindgren knygą „Emilis iš Lionebergos“, tačiau draugėms siūlytų paskaityti Holly Smalle „Geek girl“ ciklo 2-ąją knygą „Netikėlis modelis“.

Atsisveikinant Emilija patikino, jog mielai dalyvautų ir kitų metų „Skaitymo iššūkyje“, na, o mes mergaitei palinkėjome ir toliau neprarasti susidomėjimo knyga bei sėkmingai įveikti visus jos laukiančius iššūkius, kurių kiekvieno žmogaus gyvenime, norime to ar ne, niekada netrūksta.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Iš kairės: ARSVB vyresn. bibliotekininkė Diana Eidukevičienė, bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas, Emilija Petrosian, jos brolis ir mama Ramunė
Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.