„Skaitymo iššūkyje“ tarp Vilniaus regiono bibliotekų aktyviausia pripažinta Alytaus rajono viešoji biblioteka

Baigėsi visą vasarą trukusios penkių didžiųjų apskričių bibliotekų, Lietuvos aklųjų bibliotekos bei Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuotos nuotaikingos „Skaitymo iššūkio“ varžytuvės. Jose dalyvauti buvo kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai, pasiryžę įveikti 10 su knygų skaitymu susijusių užduočių. Akcijos organizatoriai „Skaitymo iššūkio“ metu siekė paskatinti gyventojus apsilankyti bibliotekose, sužadinti norą laikyti rankose knygą bei visapusiškai domėtis skaitymo kultūra.
Nuo birželio 15-os iššūkiui pasirengę skaitytojai buvo registruojami savo bibliotekose ir gaudavo lankstinuką su 10 skaitymo užduočių, kurios pritaikytos įvairaus amžiaus skaitytojams. Pavyzdžiui, reikėjo perskaityti knygą, pagal kurią sukurtas filmas, kurios pavadinime yra skaičius ir pan. Perskaitę pasirinktą knygą, dalyviai turėjo užpildyti lankstinuką, kurio įrašus bibliotekos darbuotojas patvirtindavo lipduku, o informaciją įkeldavo į bendrą duomenų bazę.
Lietuvoje iššūkį gyventojams metė 66 bibliotekos ir jų filialai, suskaičiuota 4568 prie iššūkio prisijungę dalyviai, o iš jų net 1097 įveikė visas užduotis. Skaičiuojama, kad iš viso iššūkio dalyviai perskaitė 30 tūkst. knygų, o labiausiai jiems patiko psichologijos žanro grožiniai kūriniai.
Skaitymo iššūkis vyko keliais etapais, o dėl nugalėtojų vardo rungėsi ne tik pavieniai skaitytojai, bet ir atskiros bibliotekos. Kiekviename regione nugalėtojomis buvo išrinktos trys bibliotekos, kurios subūrė daugiau dalyvių, kurių skaitytojai perskaitė daugiau knygų. Pasibaigus „Skaitymo iššūkiui“ ir suskaičiavus rezultatus, buvo paskelbtas ir nugalėtojas tarp regionų.
Džiugu, jog tarp trylikos Vilniaus regiono bibliotekų geriausiai „Skaitymo iššūkyje“ sekėsi Alytaus rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, kurios skaitytojai perskaitė daugiausia knygų. Šios bibliotekos bei jos filialų skaitytojai nuo birželio 15 iki rugpjūčio 31 d. perskaitė net 911 įvairios tematikos knygų, ženkliai pralenkdami ne tik Vilniaus regiono, bet ir atskiras Šiaulių, Klaipėdos bei Panevėžio regionų bibliotekas. Daugiausia rajono skaitytojai perskaitė knygų, pagal kurias sukurti kino filmai (101), mažiausiai – kuriose veiksmas vyksta egzotinėse šalyse (85).
Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti buvo skirta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. Dešimt užduotis atlikusių Alytaus rajono skaitytojų buvo apdovanoti akcijos logotipais papuoštomis spalvingomis kuprinėmis bei pagalvėlėmis.
Atsiimdamas apdovanojimą Vilniuje vykusiame baigiamajame skaitymo festivalio renginyje, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas pasidžiaugė Alytaus rajono skaitytojų aktyvumu ir pasiektais rezultatais bei padėkojo bibliotekos darbuotojams, bent trumpam atitraukusiems jaunimą nuo kompiuterių ekranų ir sugrąžinusiems juos prie tikrųjų dvasinių vertybių – knygų skaitymo.
„Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis buvo dalijamasi ir „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.
Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Gerdos Putnaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *