Su įvairiais sunkumais susiduriančios Alytaus rajono šeimos sulauks daugiau pagalbos

Netrukus Alytaus rajonas pradės įgyvendinti Europos Sąjungos remiamą projektą „Alytaus rajono bendruomeniniai šeimos namai“. Rajono savivaldybėje bus pradėtos teikti kompleksinės paslaugos šeimoms.
Pasak Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko, kompleksinės pagalbos teikimo modelis ne tik padės šeimoms įveikti iškilusius sunkumus ir krizes, bet ir laiku užkirs kelią rimtesnių socialinių problemų atsiradimui.
Bendruomenės – partneriai
Projektas vykdomas kartu su vietos bendruomenėmis „Mūsų bendruomenės jau subrendo, jaučia atsakomybę už savo narius ir yra pajėgios įgyvendinti tokius projektus,“ – pažymėjo rajono vadovas.

Visų rajono seniūnijų šeimoms paslaugas teiks 4 kaimo bendruomenės: Alovės bendruomenės visuomeninė organizacija ,,Susiedai“, bendruomeninė organizacija ,,Dainavos kaukas“, Mikalavo kaimo bendruomenė ,,Šilaičiai“, visuomeninė organizacija Junčionių kaimo bendruomenė.

Paslaugos bus prieinamos visiems
„Projektu siekiama, kad rajono šeimos, patiriančios sunkumų dėl vaikų auklėjimo, skyrybų, šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimo, smurto, netekčių, ligos ir kitų veiksnių, kompleksiškai gautų joms reikalingas paslaugas. Paslaugos orientuotos į šeimas, nepriklausančias socialinės rizikos kategorijai“, – apie projektą kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė.
Dėl šeimoms reikalingų paslaugų rajono gyventojai galės kreiptis į kiekvienoje seniūnijoje įsteigtų bendruomeninių šeimos namų socialinį darbuotoją, kuris ,,vieno langelio“ principu konsultuos, tarpininkaus, informuos apie teikiamas kompleksines paslaugas rajone, vykdys šviečiamąją ir kitas su projektu susijusias veiklas.
Kompleksinė pagalba – įvairi
„Viena iš paslaugų – pozityvios tėvystės mokymai, padėsiantys tėvams tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, ypač sprendžiant vaikų auklėjimo klausimus. Tėvams bus teikiamos individualios psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijos, kurias organizuos projekto partnerės“, – kalbėjo D. Burlinskienė.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos, specialistų pagalba bus prieinama ir tiems asmenis, kurie išgyvena krizę, patyrę traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas, smurtą, prievartą ir kt.), neįgalius vaikus auginančioms šeimoms, taip pat šeimoms, kurios artimoje aplinkoje turi suaugusius neįgalius ar sunkius ligonius.

Bus teikiamos ir kvalifikuotos mediacijos paslaugos, siekiant taikaus ginčų, tarpusavio konfliktų sprendimo skyrybų ir kitais atvejais.
Šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos bus teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti įgūdžius, reikalingus kasdieniniame šeimos gyvenime.
„Numatoma organizuoti šeimų klubų veiklą, kurių metu paskaitas bendravimo šeimoje įgūdžių ugdymo, šeimos finansų planavimo ir valdymo, sveikos gyvensenos ir mitybos, situacijų, pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, valdymo ir kt. temomis skaitys kompetentingi lektoriai“, – pažymėjo Socialinės paramos skyriaus vedėja D. Burlinskienė.
Kol tėvai dalyvaus projekto veiklose: seminaruose, mokymuose, susitikimuose, paskaitose, jiems bus teikiama vaikų priežiūros paslauga. Taip pat projekto veiklose dalyvaujantiems asmenims (šeimoms), kurie neturės galimybių nuvykti į paslaugų teikimo vietą naudojantis viešuoju transportu ar asmeniniu automobiliu, bus teikiama pavėžėjimo paslauga.
Paslaugos nemokamos

Visos paslaugos šeimoms bus nemokamos. Teikiamų paslaugų kiekis šeimoms – neribojamas, t. y. šeima galės gauti ir kelias jai reikalingas paslaugas.
Projektas ,,Alytaus rajono bendruomeniniai šeimos namai“ įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.
Jo įgyvendinimui skirta 227 530,69 Eur ES struktūrinių fondų lėšų. Projekto vykdymas – 36 mėn. Planuojama, kad per projekto įgyvendinimo laikotarpį kompleksinės paslaugos bus suteiktos 380 rajono gyventojų.
Projekto finansavimo sutarčiai pritarė Savivaldybės taryba. Sutartį netrukus pasirašys Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis ir Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *