Kauno apygardos teismas neskundžiama nutartimi atsisakė priimti UAB „Litesko“ pateiktą 35 mln. EUR priešieškinį Alytaus miesto savivaldybei

35 mln. Eur kompensacijos “Litesko” pareikalavo dar 2016 m. birželį Alytaus miesto savivaldybės ir Alytaus šilumos tinklų pradėtoje byloje. Joje savivaldybė prašė teismo sugrąžinti Alytaus šilumos ūkį ir atlyginti vartotojams per naudojimosi laiką padarytą 14 mln. EUR viršijančią žalą.

„Alytaus miesto savivaldybė neketina toleruoti ir netoleruos neteisėtų, miesto gyventojų – šilumos vartotojų interesus pažeidžiančių veiksmų. Šilumos ūkio nuomos sutartis su Litesko pasibaigė dar 2016 m. birželį, tačiau Litesko geranoriškai ūkio iki šiol neperdavė, o visos derybos dėl to nebuvo vaisingos. Siekdami susigrąžinti šilumos ūkį ir prisiteisti iš Litesko vartotojams  padarytą žalą, taip pat – ir dirbtinai sukeltomis šildymo kainomis, ir kreipėmės į Kauno apygardos teismą. Gerbiame visus teismo sprendimus, priimtus šiame procese ir neabejojame, kad teismo išsakyta poziciją atsisakant spręsti Litesko pareikštas pretenzijas Alytaus miesto savivaldybei, yra teisinga.“ teigė mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius.

Vyriausiasis administracinis teismas 2017-07-14 paliko galioti Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo pripažinta, kad sprendimai, kuriais pažeidžiant skelbto Alytaus miesto šilumos ūkio nuomos konkurso sąlygas papildomiems 10 metų buvo ketinta pratęsti Alytaus šilumos ūkio nuomos terminą, o šio ūkio dalį sudarančią kogeneracinės elektrinės neperduoti Alytaus šilumos tinklų nuosavybėn, pažeidžia Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *