Rekomenduojama susilaikyti nuo maudynių Daugų ežere prie irklavimo bazės

Nors oras permainingas ir maudynėms nelabai tinkamas, tačiau pastarosiomis dienomis Alytaus rajono sveikatos biuro specialistai sulaukė ne vieno gyventojo paklausimo dėl vandens kokybės rajono ežerų paplūdimiuose. Kai kurių mėgstamų poilsiautojų ežerų (ne tik Alytaus rajono, bet ir kaimyninių savivaldybių) vanduo jiems pasirodė drumzlinas, neskaidrus, todėl suskubo teirautis, ar juose galima maudytis.

Vandens tyrimai keturiose rajono ežerų maudyklose atliekami reguliariai. Kaip ir kasmet, tiriamas Giluičio ežero vanduo (Simno sen.), Ilgio ežero (Pivašiūnų sen.) ir dviejų Daugų (Didžiulio) ežero maudyklų: prie irklavimo bazės ir prie technologijos ir verslo mokyklos vanduo.

Daugiamečiai stebėjimai rodo, kad ne visos Alytaus rajono maudyklos teigiamai išlaiko lietaus egzaminą. Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad paskutiniųjų Daugų ežero maudyklos prie irklavimo bazės vandens tyrimų rezultatai viršijo leistinas ribas, todėl šiuo metu rekomenduojama vengti maudynių šioje maudykloje. Tyrimai, atlikti maudykloje prie technologijų ir verslo mokyklos, geri. Paskutinių tyrimų rezultatai geri ir Simno bei Pivašiūnų seniūnijų tiriamuose ežeruose.

Maudyklų vandens kokybės vertinimas atliekamas remiantis dviejų mikrobiologinių parametrų (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių) duomenų rinkiniu.

Bus atliekami papildomi vandens tyrimai, kurie leis įvertinti taršos apimtį.

Neretai užterštumas vandens telkiniuose fiksuojamas po liūčių ar ilgiau trunkančio lietingo laikotarpio. Gali pasitaikyti atvejų, kai lietaus vanduo išplauna šalia vandens telkinių esančių sodų ir sodybų lauko tualetų turinį. Didesniais kiekiais srūvantis vanduo į vandens telkinius gali nuplauti aplink esančius nešvarumus ir paliktus pačių vandens malonumų mylėtojų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai perspėja, kad besimaudantiems vandenyje, užterštame mikroorganizmais, tokiais kaip žarniniai enterokokai ar žarninės lazdelės, padidėja galimybė susirgti odos infekcijomis, nurijus tokio vandens yra rizika susirgti virškinamojo trakto infekcinėmis ligomis (gastroenterito). Kitos galimos infekcijų vietos – akys, ausys, nosies ertmė, viršutiniai kvėpavimo takai. Pastebėjus simptomus – viduriavimą, pilvo skausmą, pykinimą, vėmimą, pilvo spazmus ar karščiavimą – reikia kreiptis į gydytojus.

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *