Dainavos apygardos I rinktinės vadu paskirtas majoras Arnas Mikaila

Dainavos apygardos I rinktinės vadu paskirtas majoras Arnas Mikaila

Šiandien Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos I rinktinės vadų keitimosi ir vėliavos perdavimo ceremonija. Trejus metus šios rinktinės vado pareigas ėjusį plk.ltn. Svajūną Papiliauską pakeitė majoras Arnas Mikaila.

Plk. ltn. S. Papiliauskas nuo 2017 m. liepos 3 d. eis Tarptautinės Šiaurės Rytų divizijos štabo viršininko padėjėjo planavimui ir kariniam rengimui pareigas, o nuo 2017 m. birželio 23 d. Krašto apsaugos ministro įsakymu Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos I rinktinės vadu paskirtas majoras Arnas Mikaila.
Pasveikinti naujojo vado ir už tarnybą padėkoti buvusiam rinktinės vadui atvyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas, pulkininkas, Artūras Jasinskas, kiti garbūs svečiai.

Naująjį vadą sveikino ir sėkmės ateityje buvusiam rinktinės vadui linkėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius. „Didžiuojuosi jumis ir dėkoju, kad jūs randate laiko šalies gynybai. Linkiu sėkmės tarnyboje tiek kariams, tiek ir vadams”, – sakė savivaldybės meras. Jis buvusiam rinktinės vadui S. Papiliauskui įteikė Alytaus miesto ženklą.

Vadų pasikeitimo ceremonijoje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas ir mero patarėjas Ramūnas Bielevičius.  Vicemeras A. Balčiūnas naujam vadui perdavė mero Algirdo Vrubliausko sveikinimus, o S. Papiliauskui padėkojo už gražią bendrystę su rajono savivaldybe.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado, pulkininko, A. Jasinsko teigimu, ši diena yra labai svarbi rinktinei: „Išlydime dabartinį rinktinės vadą ir pasitinkame naują. Ši diena yra ypatinga tiek vadams, tiek ir kariams savanoriams. Ypatinga ji tuo, kad nutrūksta santykis su esamu vadu. Atsiranda laukimo jausmas. Visiems įdomu, koks bus naujas vadas, kaip jis vadovaus, gal jis taip pat ryžtingai seks buvusio vado pėdomis, o gal rinktinėje atsiras naujovių,” – kalbėjo A. Jasinskas. Jis pasidžiaugė sėkminga ir nepriekaištinga buvusio rinktinės vado tarnyba. „Rinktinės savanorių skaičiaus didėjimas rodo, kad rinktinei buvo vadovauta užtikrintai ir ryžtingai,” – pabrėžė svečias.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas, pulkininkas, A, Jasinskas, už ryžtingą ir kryptingą vadovavimą, rinktinės plėtrą ir savanorių pajėgų stiprinimą plk.ltn. S. Papiliauskui įteikė padėkos raštą.
Buvęs rinktinės vadas S. Papiliauskas kariams ir naujam vadui linkėjo toliau stiprinti rinktinę, o iškilus sunkumams, niekada nepasiduoti.

„Gyvename didelių iššūkių ir pavojų laikotarpyje, todėl turime užtikrinti, kad rinktinė sėkmingai prisidėtų prie bendros krašto gynybos. Karinis rengimas ir betarpiškas pasiruošimas bet kokiems iššūkiams visada bus tarp mano prioritetų. Linkiu kariams ir buvusiam vadui drąsos, tvirtybės, sėkmės nelengvame mūsų kelyje. Te lydi mus rinktinės šūkis: „Ten kur tvirta valia – ten ir galia”, –sakė naujasis Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos I rinktinės majoras A. Mikaila.

Ceremonijos metu, už nepriekaištingą tarybą, kariams savanoriams įteikti padėkos raštai ir suteikti aukštesni kariniai laipsniai.

Parengta pagal Alytaus miesto ir rajono savivaldybių pateiktą informaciją

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *