Pasaulio alytiškiai sugrįžo į Alytų

Šiandien, birželio 17-ąją, Alytaus miesto teatre prasidėjo Pasaulio alytiškių sambūris. Per šimtą alytiškių susibūrė čia tam, kad prisimintų Alytaus miesto kultūrinę ir istorinę raidą, pasidalintų asmeniniu ryšiu su gimtuoju miestu bei kartu generuotų idėjas jo tobulinimui. Kas gi tie pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar  yra išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą.

Nuo ryto Dzūkijos sostinėje alytiškiams organizuojamos turiningos veiklos. Alytaus miesto teatro fojė nuo 10 val. prasidėjusioje atviroje konferencijoje, kurią moderuoja Radijo stoties FM99 direktorius Liudas Ramanauskas, po pasaulį išsibarstę ir jau namo sugrįžę alytiškiai pasakoja apie savo ryšį su Alytumi, asmenine patirtimi dalinasi savų sričių profesionalai: menininkai, dizaineriai, sveikatos specialistai, įmonių vadovai, dainininkai, plaukų stilistai, verslininkai ar užsiimantys kita įdomia veikla asmenys. Be to, tarp susirinkusių kraštiečių ir iš Alytaus kilusių archeologų dr.Arūno Puškoriaus, Zenono Baubonio, dr.Eugenijaus Svetiko vyksta diskusija apie Alytaus miesto šaknis.

Pasaulio alytiškių bendruomenės (PAB) sambūryje galėsite išgirsti ir pamatyti ne tik Alytaus miesto savivaldybės merą Vytautą Grigaravičių ir vicemerą Tautvydą Tamulevičių, bet ir susitikti su JAV gyvenančiu alytiškiu, žymiu kineziterapeutu Samueliu Tacu, energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovu dr. Daliumi Misiūnu, finansų analitiku Pauliumi Kunčinu, trumpam į Alytų sugrįšiančiu iš Jungtinės Karalystės. Išmaniosios technologijos suteiks galimybę bendrauti ir su pasauliniu mastu žinoma operos soliste Justina Gringyte.

Šventėje taip pat dalyvaus grafikos dizainerė, „Banga ART“ atvirukų ir piešinių autorė Banga Vaicekauskienė, teigianti, jog Pietų Lietuvos miestas turi daugiau privalumų nei mūsų sostinė: „Matėme daug gyvenimo Vilniuje trūkumų, todėl kai pasitaikė galimybė dirbti Alytuje – susikrovėme daiktus ir grįžome“. Savo įdomia gyvenimo istorija dalinsis ir „Flower Power“ merginos, netikėtai susitikę Alytuje ir įkūrę sėkmingą verslą. „Kiekviena iš mūsų savu laiku bandėme ieškoti savęs svetur ir netyčia susipažinę gimtajame mieste Alytuje, atradome ne tik draugystės ryšį, bet ir meilę gėlėms, kuri virto verslu“, – sako merginos.

Kitokio pobūdžio verslo subtilybėmis dalinsis plaukų studijos „Ramūnas HAiR” įkūrėjas Ramūnas Čiuplys. 13 metų svetur praleidęs alytiškis didžiuojasi sugrįžęs į Alytų: „Svajonė išsipildė, sukuriant sau darbo vietą ir suteikė galimybę padėti tobulėti pradedantiesiems šios specialybės praktikantams“.
Sambūryje dalyvaus ir menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, festivalio „Jotvos vartai“ organizatorius Tomas Sutkaitis, buvusi Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja, dabar verslą Vilniuje vystanti Gitana Pinkevičienė, garso režisierius Artūras Pugačiauskas.

Po konferencijos Alytaus miesto teatro galerijoje vyks neformali kontaktų mugė, kurioje kiekvienas žingeidus ir naujų kontaktų ieškantis Baltosios rožės miesto gyventojas galės gauti tai, ko ieško.

Pasaulio alytiškių sambūrį organizuoja Alytaus pilietinis judėjimas, Alytaus City Alumni nariai kartu su aktyviais alytiškiais.

Projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

 

Organizatorių informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *